basakyuz
basakyuz (üye)
Ankara / Amatör

Canon 450d Ye Su Kaçtı Yardım

Yaklaşık bir ay önce fotoğraf makinama su kaçtı.

İlk 3 saat çalışmadı,daha sonra kendi kendine fotoğraf çekmeye çalıştı,ekranı gidip geldi,mavi bir ışık yandı ve ERR99 hatası verdi.

İki gün pirinçin içinde beklettim daha sonrada Erkayalar a götürdüm.Makinamı aldılar iki gün sonra arıza tespit edilmemiştir,yalnız anakartta oksitlenme meydana gelmiş ileride sorun olabilir gelip alabilirsiniz dediler.

Bende gidip aldım.Yaklaşık 2 saat sonra makinam hiç açılmadı.

Daha sonra TRİPOD a götürdüm.Ali Bey eğer kendisi makinayı açarsa garanti kapsamından çıkıcağını söyledi ve tekrar servisine götürmemi istedi.

Tekrar erkayalara gittiğimde hiç bakmadan anakartının değişmesi gerektiğini söylediler.Yaklaşık 550 TL masrafı olduğunu söylediler.
Bende param olmadığı için yaptımadım.

Yaklaşık bir hafta sonra makinamı tekrar açtığımda çalıştı,bir kaçtane fotoğraf çekti sonra tekrar ERR99 hatası verdi.İki üç gün arayla tekrar denedim.Her seferinde daha fazla fotoğraf çekti ama tekrar ERR99 hatası verdi.En sonunda da hiç çalışmadı.

Tekrar TRİPOD a götürdüm.Anakartın zarar gördüğünü söylediler tamirinin mümkün olmadığını söylediler.

Şimdi ne yapıcağımı bilemiyorum.İstanbula mı göndersem acaba diye düşünmeye başladım.Ankara'da yaşıyorum.Başına böyle birşey gelen var mı?Bana akıl vericek olan var mı?Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 9 Nisan 2011, 13:19 - İp: 81.***.**5.186
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

Bence İstanbul'a Hayyam'a sordurun. Belki çıkma ana kart falan bulunur çok daha ucuza halledilebilir.

Tarih: 9 Nisan 2011, 13:57 - İp: 217.***.**1.77
sezgin72
sezgin72 (üye)
İstanbul / Amatör

Belliki yetkili servis maliyeti yüksek. Daha ekonomik bir yerde, garantisine bakmaksızın şansınızı deneyin. Düzelirse ne iyi.

Düzelmez ise zaten 500-600 TL para vermektense üzerine biraz daha koyup yeni bir makine almak daha iyidir...

Geçmiş olsun

Tarih: 10 Nisan 2011, 16:14 - İp: 88.***.**5.249
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

makineni al bize gel...
burayı tıkla****

Tarih: 11 Nisan 2011, 01:00 - İp: 178.***.**4.147
  • 1