china55
china55 (üye)
Samsun / Amatör

30 İş Gün Doldu Neyapmalıyım

ogatech markasının MPEG4 og6633 modelli digitall fotoraf makinası aldım makinanın ekranı kendiğinden gitti servise yolladım 40gün sonra yolladılar ve aldıktan bir hafta sonra ekran yine gitti ogatech ana bayisine bir mail yolladım durumu anlattım bana bu olanlardan dolayı özür dileriz makinayla bilikte tum aksesuarları bize yollarsanız size bir üst model olan og3210 modeli yollayacağızdediler bende yolladım fakat yollayalı 80 gün oldu ama makinadan hala bir haberyok cok telefom actım burlardaki bayilerine actımdım ama nafile her seferinde verdikleri cevap önümüzdeki hafta yollayacağız oldu sizce ne yapmalıyım beni manevi ve maddi acıdan bitirdi bu ... önerilerinizi bekliyorum saygıllar

Tarih: 24 Kasım 2007, 13:20 - İp: 88.***.**3.239
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Kargo ve servis belgeleri elinizde ise bulunduğunuz yerdeki tüketici hakem heyetine başvurun. Gerisi 1 hafta sonunda hallolur.

Tarih: 24 Kasım 2007, 15:25 - İp: 88.***.**1.36
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Tüketici hakem heyetinin yapabileceği çok fazla bir şey yoktur.Zira Ogatech firması eğer derse ki:"makinenin yapılan kontrollerinde yetkisiz kişilerce kurcalandığı tespit edilerek makine garanti kapsamında değerlendirilmedi ve buna istinaden müşteri telefonla durumdan bilgilendirildi." o zaman.Sen istediğin kadar çabala....
Makineyi servise kim gönderdi ise ve makinenin makbuzunda kimin adı yazıyorsa bizzat o kişi ogatech firmasını arayarak telefon görüşmesi yapılan kişinin adı soy adı ve firmadaki pozisyonu ile
yapılan telefon görüşmesinin kayıt altına alınması durumun ispat edilmesi açısından yararlı olabilir.

Tarih: 24 Kasım 2007, 16:26 - İp: 88.***.**9.115
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

teşekkürler Burkay usta...

makbuz konusunu birçok kişi ciddiye almıyor.. ben, çektiğim vesikalıklara dahi veriyorum... nedense önemsenmeyen bir detay... hatalı iş yaptıysak, mabuzun bizdeki nüshası ile son kontrol yaparken ortaya çıkıyor.. ve müşteriye yansımaksızın sorun çözülüyor...

Tarih: 29 Kasım 2007, 14:10 - İp: 85.***.**2.7
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

gönderim tarihi dikkate alırsak ve elinde bunun makbuzu varsa bu işte tüketici haklarına iş düşüyor.80 tane gün bu.firma telefon ya da adrese durum bilgisi verebilirdi.vurdumduymazlık kokusu alıyorum.eğer hala taksitini de ödüyorsan bu kullanmadığın günleri de firmaya ödetirsin.

Tarih: 29 Kasım 2007, 16:22 - İp: 88.***.**4.145
gulben
gulben (üye)
İstanbul / Amatör

bu tip işleri, yani ürünle ilgili şikayet, iade v.b. türde şeyleri mutlaka yazılı olarak yürütmelisiniz. Bence bu durumda acilen şirkete ürünü hemen (mesela 7 gün diye belirtebilirsiniz.) teslim etmeleri, aksi taktirde yasal yollardan hakkınızı arayacağınıza dair noterden ihtarname çekmelisiniz ve eğer elinizde ürünün faturası, sizden iade alınıp yenisin verileceğine dair bir yazı v.s. ne türlü belgeniz varsa onların fotokopisini de bu ihtarnamenin ekinde gönderin. Eğer ihtarnameyi APS ile yollar iseniz yaklaşık 3 gün içinde ellerinde olur. Aradan yaklaşık bir hafta 10 gün sonra geçince yine aynı noterden tebliğ şerhi alın. (Bu şerh onların bu ihtarnameyi teslim aldıklarını gösteren bir şerh, dolayısıyla herhangi hukuki bir durum olursa işinize yarayacaktır.) Şimdilik bunu yapmanız yeterli, ihtarnameye de cevap vermezlerse hemen akabinde (yasal süresi var) dava açma hakkına sahipsiniz.

Tarih: 30 Kasım 2007, 11:51 - İp: 88.***.**6.219
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Ogatech firmasının bu söylemini ispatlaması gerekir bu durumda. Bu arada tüketici hakem heyetini asla küçümsemeyin. Neler yapabildiklerini bilseniz aklınız şaşardı.

Tarih: 30 Kasım 2007, 23:01 - İp: 88.***.**8.168
ogatatech
ogatatech (üye)
İstanbul / Firma

.....................................

#ogatatech' tarafından 14.01.2013 22:59:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Aralık 2007, 10:26 - İp: 78.***.**9.93
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

bilinçli tüketici

Tarih: 26 Aralık 2007, 11:41 - İp: 81.***.**7.150
china55
china55 (üye)
Samsun / Amatör

walla konuşmak kolay ama verilen sozleri yerine getirmek lazım cevabınanıza mail atalı 3 gun oldu ama hayla bir cavap yok bir icaata yok

Tarih: 29 Aralık 2007, 12:45 - İp: 88.***.**0.112
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Takip edin,yerine gidip bizzat takip edin..

Tarih: 29 Ocak 2008, 22:59 - İp: 85.***.**9.112
  • 1