poettime
poettime (üye)
Ankara / Amatör

Sitedeki Karadenizliler

sitedeki karadenizli arkadaşlar toplanalım diyorum

#poettime' tarafından 10.09.2006 15:00:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Eylül 2006, 14:54 - İp: 85.***.**1.223
muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Herhalde bu Karadenizin Merkezini bulma işi bir iki yıl uzun tartışmalar sonucu bır yere bağlanabilir arkadaşlar. Çünkü hepimiz karadenizliyim ve hattinden fazla inatçıyız bunu biz karadenizin merkezi turu değilde Karadeniz turu olarak nitelendirsek daha iyi olmazmı surada samsun trabzon arası 300 kilometre Trabzon- Rize arası 60 km yani bazla bir mesafe yok bir yaklasık 100ytl para ile karadenizi gezebilirsin sadece otobus paralarından bahsediyorum zaten diğer masrafları heryerde yapacaksın . Ve Karadeniz diyince benim aklıma bir merkez gelmiyor Ben Trabzonlu olmama rahmen en çok sevdiğim kıyı sahili Ordu ençok sevdiğim dağlık alan Trabzon en güzel yeşil Rizede yani her yerin kendine özgü güzelliği var vede Saframboluyu unutmayalı yada Karadeniz Ereğlisini ya aklıma çok yer geliyor aşlında . Bence bir merkez aramak saçma eğer illa ki bir merkez arayacaksanız karadenizli arkadaşlar ortak bir karar verirler.

#muratcicek' tarafyndan 11.09.2006 23:20:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Eylül 2006, 23:12 - İp: 88.***.**5.47
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Ben ısrar ediyorum karadenizin adalarında buluşalım sonra sayın murat çiceğin dediği gibi gezelim gezebilceğimiz yerleri..Zaten bir ömür yeter ancak karadenizi gezmeye..

Bu arada "bifağa hayır dostluğa evet"

Tarih: 12 Eylül 2006, 13:07 - İp: 85.***.**0.49
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Evet bifak diye bir kelime yok Türkçemizde..Nifak diyecektik..Tekrar ediyorum."Nifağa hayır dostluğa evet"

Tarih: 12 Eylül 2006, 13:10 - İp: 85.***.**0.49
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

lazut nifak girebilir mi karadeniz e?

aslında karadeniz gezi rehberi hazırlasak karadenizliler olarak iyi olur.
ben otobüs turları görüyorum, garibanlar sahilde her ilçede bir saat durup tekrar yola çıkıyorlar.
karadeniz böyle gezilmez ki.
çarşamba da o canımın içi ovayı gezmemek olur mu?
ünye de denize girmemk ayıptır.
oradan medereseönü ne geçip yalıköyde köfte peşinden uzunsaçlının orada çay içmek lazım.
o bolaman virajları, şimdi arkadan verecekler otobanı, oradan güzel bir yer var mı. bir keresinde manzaraya dayamadım. indim otobüsten 2 saat dolandım oralarda.
peşinden ordu ya uğramak boztepeye çıkmak lazım.

bunlar sadece girizgah elbette. karadeniz daha yeni başlıyor.

karadeniz deyince insanların aklına hamsi paluğ gelir hep. ama karadeniz denizden ibaret değil ki.

ünye den niksar yoluna sapılır. 20 km gidilir. yeryüzünde görüp görebileceğiniz en muhteşem manzaralar oradadır. 40 km sonra akkuş diye bir ilçe var. 2000 rakıma sahip. kışın 2 metre kar olur. baharda 30-30 metrelik gürgen ağaçları her tarafı kaplar. ağaçların arasından akan yüzlerce, binlerce dere vardır. insan oradan ayrılmak istemez.
ve tabii yaylalar. karadeniz in o yaylaları. hep sis ama hep sis. insanın elini donduran sular.

ya da artvin e, karadenizin taaa dibine gidilir. ne kadar güzel insanlar artvinliler. gece dükkanları kilitlemeden çıkıyorlar. hırsızlık filan olmuyormuş. her taraf orman.
orada bir kuzu yemiştim hala unutmam.

zigana , ziganadaki yaylalar. zigana ya varmadan maçkaya gitmek gerek. maçkalılar geçen sene ''kendi teröristini kendin yakala'' kampanyası başlatmıştı. acayip güldüm haberleri izlerken. adam yakalamış polise teslim ediyor teröristi. maçkadan sümelaya geçmek gerek elbette.

ve karadenizin özü, rize. rize ve onun yaylaları.

batı karadeniz e sıra gelmedi. onu da başkası yazsın.

Tarih: 12 Eylül 2006, 13:48 - İp: 85.***.**5.48
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Ağzına sağlık buffalo,
öyle bir anlattınki sanki buraları gezdim de geldim kadar oldum Mevsim itibariyle bol sağanakların etkili yağışların etkisindeyiz.Bu günlerde ve bayağı da sürecek gibi.Yani gezinin zamanlaması yanlış olacak.O kadar güneşli günleri geçtik şimdi o yaylalara çıkıp yağmur altında da bişey yapılmaz ki kardeşim Yinede bekleyip görmek lazım.

Tarih: 12 Eylül 2006, 14:40 - İp: 88.***.**9.9
muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Karadenizlilerden ses çıkmadı fazla 3-5 kişiyi geçemedik. Fenamı olurdu hep beraber bir şeyler yapsak ama daha merkezini bile bulamadık bir yer kararını bile veremedik kaldiki buluşup güzel sohbetler yapalım herhalde 3-5 seneyi bulur. .

Tarih: 14 Eylül 2006, 16:06 - İp: 85.***.**6.115
orjinal_55
orjinal_55 (üye)
İstanbul / Meraklı

süper olur ancak yazın olabilir benim açımdan,çünkü öğretmeniz ancak yazın samsuna gelebiliyoruz,bu arada toplanma yeri tartışmasız samsun olmalı çünkü karadenizin ortası di mi yani samsunda ve yazın olursa araç işini ben hallederim..sams

Tarih: 20 Eylül 2006, 23:59 - İp: 85.***.**1.182
muratcicek
muratcicek (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Hocam haklısın bu zamandan sonra gezi olmaz bende öğrenciyim gidiyorum 27 de güzelim Karadenizden inşallah seneye siz değerli arkadaşlarlan tanışma fırsatım olur.

Tarih: 21 Eylül 2006, 00:15 - İp: 88.***.**8.25
orjinal_55
orjinal_55 (üye)
İstanbul / Meraklı

yazın herhangi bir zamanında toplanıp yaylaya çıkmaya ne dersiniz,araç işi kolay ben hallederim,pişman olmazssınız,görülecek süper yerler var..poettime topla bakalım samsunlu ve karadenizlileri

Tarih: 22 Eylül 2006, 21:27 - İp: 85.***.**1.2
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Biz zaten ancak seney toplanacağımız yeri belirleyebilirz Sonraki senede gideceğimiz yeri

Tarih: 22 Eylül 2006, 23:13 - İp: 85.***.**8.100