writer
writer (üye)
Şanlıurfa / Amatör

Şevket Şahintaş Fotoğraf Cafe’de

Şevket Şahintaş Fotoğraf Cafe’de
Kendi tarzı ve işlediği konular ile dikkatleri üzerine çeken fotoğrafçı Şevket Şahintaş 02 Eylül 2007 Pazar günü Fotoğraf Cafe’de bir söyleşi gerçekleştirecek. Fotoğrafını çektiği yoksullar ve evsizlere yönelik projeler de hayata geçirmeye çalışan Şahintaş söyleşide bu projelere ilişkin bilgi de verecek.
İki yıl önce taksi şoförlüğüne başlayan Şevket Şahintaş, geceleri İstanbul'un arka sokaklarında gördüklerinden etkilenerek fotoğraf çekmeye başlamış. Şahintaş, geceleri İstanbul'un arka sokaklarında dolaşırken gördüğü çaresiz insanların fotoğraflarını çekerek onların sesini duyurmayı çalışıyor.
Şahintaş kendi çalışmaları için " Benim fotoğraflarımın birçoğunda altına kesinlikle yorum yazılması gerekiyor, çünkü fotoğraflarım her şeyi yansıtmıyor. Çok soğukta fotoğraflar çektim ve bu, fotoğrafa yansımadı. Oradaki insanın üşüdüğünü görüyorsunuz ama benim o hissettiğim soğuk yansıyamazdı” diyor.

Etkinlikle ilgili bilgi için : 0212 252 26 61
www.fotocafe.biz

Şahintaş en büyük amacının evsizlerin kışın toplanabilecekleri yerler yapılmasına öncülük etmek olduğunu söylüyor.

#writer' tarafından 26.08.2007 19:01:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ağustos 2007, 18:56 - İp: 88.***.**2.81