z.aydin
z.aydin (üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

İzafod Kuruldu

Günümüzde örgütlü bir yapıya sahip olmanın artı ve eksilerine burada değinmeye yer var mı bilmiyorum... Ama kurumsal bir çatı altında toplanmanın faydalı olacagına inanan bizler AMATÖR FOTOĞRAFÇILAR'ın ben de buraya aitim diyebileceği bir oluşum başlatık. Şimdilik Merkezi İzmir'de olan ama başka illerde de temsilcilik ve şubeler kanalıyla örgütlenmeye açık İZAFOD İzmir Amatör Fotoğrafçılar Derneğinin kuruluş işlemlerini tamamladık. Geçici web sayfamızdan TÜZÜĞÜMÜZÜ okuyabilir,üyelik ve bir arada bulunma koşullarımızı öğrenebilirsiniz...

Belli bir üye tabanına sahip olana kadar belki dernek lokalimiz olmayacak ama bunu da "her yer bizim" sloganı ile aştık... Her akşam farklı mekanlardayız; şimdilik...

"fotoğraf aracılığıyla kitleler arasında bağ kurmak, fotoğraf sanatçılarının tanışmasını ve dayanışmasını sağlamak, fotoğraf sanatçıları, meraklıları ve fotoğrafa ilgi duyanları biraraya toplamak, yapıt verecek olanaklar hazırlamak, onların yapıtlarını değerlendirmek, yapıtların sağlam temellere oturtulması için bilimsel araştırmalar yapmak, sanat, eğitim ve öğretim kurumları, özel ve resmi kamu kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile ortak çalışmalar yaparak dayanışmaya gitmek" gayesi ile yola çıktık...

Şimdilik tek eksiğimiz var o da YOL ARKADAŞLIĞINIZ... Bu yolda size de ihtiyacımız var.

İZAFOD
www.izafod.org
[email protected]
0533 634 09 89

#z.aydin' tarafından 29.05.2008 10:31:01 tarihinde düzenlendi.

#z.aydin' tarafından 29.05.2008 10:33:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Mayıs 2008, 10:28 - İp: 85.***.**6.86
planetfoto
planetfoto (üye)
Antalya / Reklam Fotoğrafçısı

sevgili fotoğraf dostum

izmirdeki bu organizasyondan dolayı sizleri yürekten kutların
antalyada bizlerde AFG amatör foğraf gezginleri derneğini kurmak istiyoruz ve bir kac arkadaş bu girişimlerimiz devam ediyor bir dernek merkeimiz var artık bir yer kiralandı ve oluşumu oluşturmak için tabiki takım arkadaşlarına ihtiyacamız var bizlerinde

umarım derneginiz ve dernegimiz ortak paylaşım alanları oluşturur ve topluma faydalı olabilecek projeler ve insanların fotoğraf sanatını doğru ve düzeyli bir şekilde bilmeleri, paylaşmalı ve öğrenmeleri umudundayız.

www.azapoglu.com/forum

adresinde paylaşımlarımız devam edediyor

saygılarımla caner azapoglu

Tarih: 29 Mayıs 2008, 13:37 - İp: 88.***.**7.101
z.aydin
z.aydin (üye)

Merhaba

Yolunuz açık olsun... Biz o suerci geride bıraktık ama daha çok mesafe katetmemiz gerek...Gecici yönetim kurulu uyesi oldugumuz için Genel kurul öncesinde önümüzü görecek projeleri henüz hayata geçirmek şansımız olmadı... Genel kurul sonrasında hızla yükselen bir grafik icinde olacagımızı çok iyti biliyor ve inanıyoruz...

Yeni oluşumunuzda İZAFOD olarak ne yapabiliriz ? Başarılar dileyebiliyoruz şimdilik...

Selamlar

www.izafod.org

Tarih: 29 Mayıs 2008, 18:03 - İp: 85.***.**0.105
planetfoto
planetfoto (üye)

cok tesekkürler antalya dan katılımcıların ilgisini bekliyoruz sadece

bu arada antalya cevresi icin köy okulları projemizvar eylül ayı itibari ile startı verilecek ANTCEV in ortaklııgında olacak eger sizlerde ilgileirseniz siz izmirden biz burdan il bazında ortak bir proje yapıp sonuclarını degerlendire biliriz tabiki açılacak ortak fotograf sergileri ve etkinliklerde olabilir

ilgilenirseniz forum sazfasında daha detaylı konusa biliriz

saygılarımla

Tarih: 30 Mayıs 2008, 20:14 - İp: 88.***.**7.101
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

yürekten kutluyorum..

en kısa sürede aranızda olmak dileğiyle.Fotograf konusunda Amatör bile değilim sadece meraklıyım ama..

Tarih: 30 Mayıs 2008, 22:54 - İp: 85.***.**0.24
ernesto_87
ernesto_87 (üye)
İzmir / Amatör

sonun da beklediğim gerçekleşti izmire dönünceilk işim aranıza katılmak olacak. tabi kabul ederseniz umarım hedefinize ulaşabilirsiniz. bu yolda başarılar dilerim.

Tarih: 1 Haziran 2008, 23:35 - İp: 78.***.**3.246
z.aydin
z.aydin (üye)

Sevgili Caner

Antalya'da baslatmayı dusundugunuz "Köy Okulları" projenizden biraz bahsederseniz sevinirim...Öneriniz kulaga çok hoş geliyor.Biz örgütlenmemizi tamamlayalım diye ugraşırken Maşallah siz proje üretmeye de başlamışsınız...

İzafod olarak toplum ve fotograf adına uygulanabilir her proje içinde yer almaktan mutluluk duyarız...

Selamlar

Zeynel AYDIN
izafod Yön.Kurulu Bşk.

Tarih: 6 Haziran 2008, 09:04 - İp: 85.***.**1.102
planetfoto
planetfoto (üye)

merhaba

tam net olmasada ilk etapta yapmak istediklerimiz cevre köylerden okullar tesbit edip öncelikli okulu secmek sonra o okulla 1 ay boyunca aktiviteler yapmak bu her hafta farklı bi konu olabilir ne bulunursa ama 1 haftası fotoğrafla ilgili bu 1 çekimlik ucuz film li makinalar var her öğrenciye 1 tane teğmin ederek köylerini çalışma alanlarını fotoğraflatıcaz ama tabiki yanlarında bu işi biraz onlaara anlatacak bi eğitmen eşliğinde bu amatör bir fotoğrafçıda olabilir bir öğretim görevliside daha sonra çocukların fotoğrafları ile burdaki büyük bir alışveriş merkezinde tabiki şehir merkezinde bu fotoğrafları sergileme ve bir bağış kutusu açmak aha sanra insanların bağışları ile bu okulun gereksinimlerini gidermek bu okulun yapısal sorunlarıda olabilir kitap krtasiye ihtiyaçlarıda olabilir
hatta okulun bir fotoğrafını çekip pazzel gibi her parçasını belirli bi ücretle panada birleştirip sonunda tamamlanmasını sağlamak buda eğlenceli bi aktivite olabilir
tabiki daha detaylı ve farklı fikirlerede açığız böyle aktiviteleri her ilde gönüllüler bulup lokalde devam ettirmek bence toplumsal bir hareket haline getirile bilir ama tabiki destek ve birazda uğraş gerektiriyo

Tarih: 8 Haziran 2008, 08:22 - İp: 88.***.**7.101
z.aydin
z.aydin (üye)

Kulaga cok hos gelen bir proje...Uygulanabilir de... Sergi ve bagış ve sonrası da umut vadedıyor...Fotografın toplumsal işlevini yerine getirmek denilen olay bu olsa gerek...

Çalışmalarınızı ve ilgili duyurularınız gerek dernek web sitemiz gerekse kardes web sitelerimiz icinde yayınlayarak size destek verebiliriz...simdilik...

selma ve saygılar

Zeynel AYDIN
izafod
www.izafod.org

Tarih: 8 Haziran 2008, 15:47 - İp: 85.***.**3.142
planetfoto
planetfoto (üye)

çok teşekkürler ilginize proje başlamadan bizim antalyalı katılımcı arkadaşlardan desteğe ihtiyacımız var sadece

birde bu bahsettiğim basit tek kullanımlık makinalar icin sponsor aslında çokta pahalı ürünler degil 5 ytl gibi birim fiyatıvar ama ginede toplamda maliyet tutuyor

iyi çalışmalar selamlar

Tarih: 9 Haziran 2008, 17:03 - İp: 88.***.**7.101
  • 1