barisgumuscap
barisgumuscap (üye)
Yurtdışı / Amatör

İsfo Kayıt

Merhaba, fotoğrafçılık hizmeti veriyorum ve şahıs firmam var. İSFO, şahıs firmalarının oda kaydını zorunlu olduğunu beyan ediyor. Bu konunun doğruluğunu araştırmama rağmen kesin bir bilgiye ulaşamadım. Bu noktada bilgi ve tecrübe edinmiş arkadaşlardan yardım rica ederim. Teşekkürler ve Mutlu Yıllar

Tarih: 31 Aralık 2014, 09:40 - İp: 213.***.**3.179
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Konuya dar açılı bakmayın.. Resmi ve/veya özel kurumlar karşısında belki önemli, belki önemsiz girişimleriniz - işleriniz olacaktır.. Sizi şahıs olarak hiç kaale almayacak kimselerin, bağlı olduğunuz meslek odasını mutlaka dinleyeceği aşikar...

Örneğin; eğer fotokabin işleten firmalara karşı zamanında harekete geçilseydi, rekabet kurumu o fotokabinlerin hepsinin kaldırılmasını sağlayabilecekti...

"Birlikten kuvvet doğar" sözünü açıklamam gerekmeyecek kimseler olduğunuzu düşünüyorum.. Ben, işyerimi kapatalı neredeyse 6 yıl oluyor. Ösym'nin, dünyanın hiçbir yerinde benzeri olamayacak webcam'le vesikalık çekmesi olayını yaşadık (ve halen nasıl bu saçmalık sürdürülür bilemiyorum).. Bu sayfalarda tepki veren arkadaşlar oldu tabi.. Ama arkamızda iyi bir meslek örgütü yoktu.....

Tarih: 8 Şubat 2015, 18:05 - İp: 88.***.**6.143
  • 1