sahindiric
sahindiric (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Fotoğraf Gösterisi-istanbul12 Eylül

BAĞDAT CADDESİNDE FOTOĞRAF GÖSTERİSİ

Fotoğraf Atölyesi, eylül ayından itibaren, düzenli olarak fotoğraf ve film etkinlikleri gerçekleştirmeye başlıyor. Fotoğraf Atölyesininin, Çarşamba günleri saat 19:30’da düzenleyeceği fotoğraf gösterisi, söyleşi, film gösterimi, fotoğraf/film değerlendirmesi gibi ücretsiz etkinlikleri ile sergi ve gezileri özellikle Anadolu Yakasındaki fotoğraf ve sinemaseverlerin ilgisini çekecek.

Fotoğraf Atölyesi ilk etkinliklerini ekip üyelerinin çalışmaları ile başlatıyor. İlk etkinlik ise, 12 Eylül 2007 Çarşamba akşamı saat 19:30’da gerçekleşecek olan, ekip üyelerinin Kısa İstanbul Gösterilerinden oluşan “karma gösteri”. 12 Eylül 2007 akşamı izlenebilecek kısa gösteriler ise şöyle:

- “İstanbul’un Bir Günü” / M.Yüksel Altun
Sisli bir günün sabahıyla başlayan ve güzel bir geceyle tamamlanan, büyüleyici güzellikleriyle İstanbul’un bir günü.. Yüksel Altun’un son dönem İstanbul çalışmalarından bir seçki..

- “Ada’da Bir Gün” / Şahin Dirican
Bir Dijital SLR Fotoğraf Makinasının lansmanı öncesinde, tanıtım çalışmalarında kullanılmak üzere fotoğraf çekimi yaptı Şahin Dirican. Hem amaca uygunluğu hem de zaman kısıtı açısından, sıcak bir ağustos günü “performans” nitelikli çalışma yapılması gerekiyordu. Büyükada’da 1 günlük performans çalışmasından çıkan bu fotoğraflardan oluşan sergi ise İFSAK 1.Uluslararası İstanbul Fotoğraf Bienali’nin paralel etkinliği olarak sunuldu. Hem fotoğraf makinasının hem de fotoğrafçının performansını izleme olanağı sunan bir çalışma.

- “İstanbul, Erguvanlar, Laleler…” / Ahmet Demirhan
“Erguvan zamanı bir başka güzeldir İstanbul. Seyrine doyum olmaz, eflatun ve pembe çiçekleriyle boğazı süsleyen erguvan ağaçlarının...“. Ahmet Demirhan

2006 yılında YEM “Yapı Endüstri Merkezi" sergi salonunda “İstanbul, erguvanlar, laleler" adıyla açtığı ilk kişisel sergisinden sonra bu kısa gösterisiyle de 2 yılın baharında çektiği, İstanbul'un erguvan ve lale fotoğraflarından bir demet sunuyor.

- “İstanbul” / Arif MustafaZade
İran’lı Fotoğrafçı Arif MustafaZade’nin objektifinden İstanbul’un mimari eserlerine bir bakış.

- “İstanbul Manzaraları” / Zeka Sağlam
İstanbul tutkunu Zeka Sağlam, 2007 yılında yakaladığı İstanbul Manzaralarını sunuyor.

Not: Gösteriler ücretsiz olup, sayısal (dijital) ortamda ve projeksiyon cihazı ile gerçekleştirilmektedir.

Etkinlik Adresi ve İletişim:
Bağdat Caddesi, Kınayman Sitesi, No:343 C Blok, D:11,
Şaşkınbakkal 34728 – İstanbul
Tel : 0 216 357 44 63
0 216 357 44 73
E-posta : iletisim@fotografatolyesi.com.tr
Web : www.fotografatolyesi.com.tr

Tarih: 11 Eylül 2007, 12:15 - İp: 88.***.**6.227