uabesni
uabesni (üye)
Adıyaman / Meraklı

Foto Okumak Sitiyorum Ama....

ben fotografçılık okumak istiyorum fakat araştıramadım tam olarak...hangi üniv lerde var ve nasıl giricem...yardımcı olursanız sevinirim....

saygılarımla....

Tarih: 27 Kasım 2007, 20:24 - İp: 85.***.**4.16
traxxas
traxxas (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

maltepe unı de-marmara unı de-yıldız teknık unı de var

gırmek ıcın oss den 160 ve yukarısını yapman yeterlı
160 ve yukarısı yaptıkttan sonra ozel yetenek sınavlarına gırıs yapabılıyorsun ozel yetenekte sana genel kultur sınavı proje calısması veya cızım ayrıca bır sozlu gorusmenın ardından senı degerlendırıyorlar hepsı bu

Tarih: 29 Kasım 2007, 01:16 - İp: 88.***.**0.136
ganicisel
ganicisel (üye)
Bursa / Amatör

traxxas söylediği gibi birçok üniveristede ve güzel sanatlara bağlı yetenek sınavıyla alıyorlar ben gazi üniversitesini ve kocaeli üniversitesinin sınavlarına girdim bu yıl fakat resim-çizim bilgim yeterli olamadığından 2. sınavda elendim. ben iletişim lisesi gazetecilik bölümünden çıkışlı olduğum için şuan fotoğrafçılık ve kameramanlık myo da okuyorum sana tavsiyem bunu gerçekten isteyip istemediğini sorgula benim tanıdığım birçok arkadaşım keşke fotoğrafçılığa gelmeseydim daha iyi bi yerde okusaydım demeye başladı çünkü okulda öğrenilenleri bir kurs aracılığıyla yada internetten çok rahatlıkla öğrenebiliyorsun.
başarılar dilerim

Tarih: 1 Aralık 2007, 14:19 - İp: 85.***.**8.122
nillale
nillale (üye)
İstanbul / Amatör

öss den 160 almak her okul için yeterli degil. 2007 ye kadar yapılan sınavlarda Marmara gsf için 160, Mimar sinan gsf için 185, Yıldız Teknik üniversite için 190 ham puan gerekli. Çizim derken hafife sakın almayın.iyi bir çizim yapmanız gerekiyor. Çizgi degerleri, oran, orantı, kagıda yerlestirebilmek, dogru görmek ve perspektifi algılayabilmek vs. sözlü görüsme de Marmara gsf de var.

Tarih: 7 Aralık 2007, 19:17 - İp: 81.***.**0.87
fildisi
fildisi (üye)
İstanbul / Amatör

istanbuL ticaret ünideyim .. yetenek sınavıyLa girdim.
görseL iLeti$im ve tasarım
bizim üni. yi dü$ünürsen her konuda yardım edebiLirim.(torpiL anLamında değiL=))
sevgiyLe kaL.Akin

Tarih: 8 Aralık 2007, 15:12 - İp: 85.***.**6.241
  • 1