md27
md27 (üye)
Gaziantep / Özel Gün Fotoğrafçısı

Net Fotograf Cekimi_?

bi fotograf nasıl net cekılebılır ustadlarımdan yardım istiyorum ılgılenırsenız benı sevındırırsınız sımdıden tskler

Tarih: 13 Şubat 2008, 14:02 - İp: 81.***.**9.12
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

elini sallamadan çekersen net çıkar

Tarih: 13 Şubat 2008, 14:51 - İp: 62.***.**4.162
md27
md27 (üye)

kımse bılmıyomu bunu arkdaslar...

Tarih: 13 Şubat 2008, 14:51 - İp: 81.***.**9.12
md27
md27 (üye)

tıtreme porblemım yok
ama onun puf noktaları var onu soruyorum sehpada kullanıtrım ama tıtreme problemım yok yınede saol

Tarih: 13 Şubat 2008, 14:53 - İp: 81.***.**9.12
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Titreme probleminiz yoksa net cıkar. Tripod ve kumanda ya da geri sayıcıyı çalışıtırır dogru ayarları girerseniz zaten net cekecektir. Baska ne yolu var ki?

Tarih: 13 Şubat 2008, 19:29 - İp: 88.***.**9.207
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

gercekten studyocumusun????

keskin bir lens,
tripod
iyi ısık
oda yetmezse photoshopta biraz unsharp mask

Tarih: 14 Şubat 2008, 01:35 - İp: 78.***.**6.91
md27
md27 (üye)

makinanın cekım sırasında yanıp sönen bi ışığı var
ben ondan bahsediyorum arkdaslar photoshop ta netlik ayarınını sormadım o ışığı nereye verirsem daha net cekim yapar_?

Tarih: 14 Şubat 2008, 08:33 - İp: 81.***.**9.12
keremmm
keremmm (üye)

çok saçma bi soru!

makine daha net daha az net şeklinde bi çekim yapmaz. sen makinende istediğin noktayı odakla net olur. zaten objektifin AF modunda ise makine konuyu netlediği anda çekim yapacaktır. tabi compact makine değilse...

eğer netliktan kastın güzel temiz bi fotoğrafsa studio fotoğrafçısı için konuşuyorum DSLR makinenin ayarları tam olcak, ışıkların ayarları diyafram enstantane ayarlarını vb. çektiğin konu yada modele göre düzgünce ayarlıcaksın bi kaç prova çekip. bunlar tabi senin ustalığına kalmış şeler... sonra güzel fotolar çekersin...

fotoğrafı ne olursa olsun ayakla çek eline alıp müşteriye şekil yapcam diye tribe girmek bence çok gereksiz...

Tarih: 14 Şubat 2008, 12:55 - İp: 88.***.**9.104
md27
md27 (üye)

Keremmmm arkdasım neden sacma bı soru _?
sizi anlamıyorum fotograf cekmenın puf noktaları vardır ve ben kendıme gore bazı puf noktalarını bılıyorum akıl akıldan ustundur dıye bı atasozu vardır ve bende sızın bıldıklerınız belkı benımkınden daha ıydır dıye bu soruyu yazdım eger hala sacma gelıyorsa bıdaha benım sorularıma cvp verme ...

Tarih: 14 Şubat 2008, 13:58 - İp: 81.***.**9.12
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

kerem aslında çok iyi anlatmış. bunda sinirlenicek bir şey yok. bence net ve temiz bir fotoğraf için iso 100 ü geçme. uzun enst.lerde çek... herzaman ama her zaman 3 ayak yada studyoda trpod olarak ne kullanılıyırsa onu kullan... tabi çok keskin bir lens...

aslında ben keremin dediklerini tekrarladım ama olsun

Tarih: 14 Şubat 2008, 16:53 - İp: 88.***.**8.70
keremmm
keremmm (üye)

bir studyo fotoğragçısının soracağı en saçma soru bile denebilir... bu soru bi amatörden gelse böle bi cvp vermezdim...

Tarih: 14 Şubat 2008, 17:16 - İp: 88.***.**9.104