mstfckr61
mstfckr61 (üye)
Trabzon / Amatör

Exıf Bilgilerini Öğrenme???

Bilgisayarıma fotoğrafların Exif bilgilerini gösteren bi program yükledim ama bi işe yaramadı. Henüz hiçbir fotoğrafın Exif bilgilerini alamadım. Örneğin galeride Exif bilgileri verilmiş olan fotoğrafların bilgilerini bile vermiyo. Fotoğrafın üstünde sağ tıklayıp EXIF bilgisi isteyince devamlı olarak "The image contains no EXIF information" diye hata veriyo. Hiçbir resimde EXIF bilgisi yok mu? Neden devamlı bu hatayı veriyo anlamadım. Programı şu siteden indirdim "http://ak.no-ip.com/". Eğer başka yerde işe yarar bi program varsa bana bildirir misiniz? Ya da bu programı ben kuramadım mı yoksa yanlış mı kullanıyorum bu konuda bilgi verir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 28 Şubat 2006, 11:26 - İp: yok
ilhamid
ilhamid (üye)
İzmir / Amatör

Windovs Resim ve fax göruntuleyıcısı veya Fast stone İmage Viewer programları ıle ögrenebilirsin...

Tarih: 28 Şubat 2006, 13:12 - İp: 85.***.**4.185
ozanakkan
ozanakkan (üye)
Yurtdışı / Amatör

ACD SEE 6.0 ya da daha üst versiyonlarinda Exif leri görebilirsin

Tarih: 3 Ağustos 2006, 17:54 - İp: 213.***.**7.150
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

Aynen ACDSee 8 ile her şeyini görebilirsin hatta photoshop ile boyutlandır resmini. resmi photoshop ile değiştirdiğini bile görebiliyon.

ACDSee yi zaten resim editörü olarak bulunduruyorsan başka proğram kuurmana aramana da gerek yok.

Tarih: 4 Ağustos 2006, 00:07 - İp: 88.***.**6.131
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

Windows XP kullanıyorsan;
Fotoğrafa sağ klik yaptıktan sonra sırasıyla, özellikler, özet, gelişmiş sekmelerini takip et.

Ayrıca;
Exif Pilot oldukça kullanışlı bir exif okuma ve yazma programıdır.

Tarih: 9 Ağustos 2006, 16:56 - İp: 88.***.**8.201
  • 1