yolgiden71
yolgiden71 (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

Vestel Dvd-r 300d

arkadaşlar vestel dvd-r 300d dvd recorder aldım kullanıyorum kayıtlarından da memnunum fakat küçük bi sorunum var kayıt yaptığım dvd leri kesinlikle herhangi bi dvd writer da tekrar kopyasını alamıyorum fikirlerinizi bekliyorum hepinize saygılar

Tarih: 6 Ocak 2007, 10:31 - İp: 88.***.**1.200
scog
scog (üye)
Zonguldak / Meraklı

Çektiğin görüntüyü sonlandırman gerekiyor.DVD yi açtığında görüntü başlıkları geliyor ekrana.Buradan yukarı tuşu ile en üst kısma gelerek sağ tuş özelliği ile DVDR ise Diski sonlandırma,DVDRW ise yazmaya karşı korumalı şekline dönüştürmen gerekiyor.Yoksa Başka bir DVD de yada bilgisayarda açamaz dolayısıylada kopyalayamazsın.Ancak DVDRW ise bilgisayarın açması ve kopyalması gerekirdi.DVDR de bunu yapman imkansız.Yinede söylediklerimi bir dene.Ayrıca DVDR de tek çekim yapılırken,DVDRW ise kapatıp üst üste çekim yapabiliyorsun yer olduğu sürece.Ayrıca silebiliyor ve tekrar çekim yapabiliyorsun....KOlay gelsin...İnşallah yardım edebilmişimdir......Benimde aslında bir sorunum var bazı Divx filmlerin alt yazsını okumuyor.Gerçi sadece bir iki filmde oldu çoğunda bu sorun olmuyor.Ancak yinde bu sorunu haledemedim.Servise sordum fakat sonuç alamadım.Bende alt azıların formatını değiştirerek çözümü buldum.Ama yinde neden okumadığınıda merak ettim.........

Tarih: 7 Şubat 2007, 00:21 - İp: 88.***.**3.156
efem_06
efem_06 (üye)
Muğla / Stüdyo Fotoğrafçısı

HIZ İLE DE İLGİLİ OLABİLİR ... BAZI DVD RECORDER LAR ÇOK HIZLI FORMATTA VEYA ÇOK YAVAŞ FORMATTA YAZIOR DVD YE E TABİ SİZDE DVD WRİTER DA AKSİ BİR HIZ SEÇTİĞİNİZDE KOPYALAMA FAİLED VERİYOR....

SCOG ARKADAŞIMIZN DEDİĞİNİ DENEYİN ONDAN DA YAPR EĞER O NEDENDEN DAOLAYI KAYNAKLAMIYORSA SORUN DEDİĞİM GİBİDİR MUHTEMELEN... KOLAY GELSİN

Tarih: 7 Şubat 2007, 14:05 - İp: 85.***.**1.226
yolgiden71
yolgiden71 (üye)

Scog bu söylediklerini yapıyorum ama yinede olmuyor ama sana ayrıyetten teşekkürlerimi sunuyorum ben senin yazdıklarını da soruma eklemeliymişim benim hatamı sen telafi etmişsin sağol divx konusunda inan pek bi bilgim yok ben sana bu konuda yardımcı olamayacağım sağlıklı kal emi

Tarih: 8 Şubat 2007, 12:08 - İp: 88.***.**6.101
yolgiden71
yolgiden71 (üye)

Efem 06 bak ben bunu hiç düşünmemiştim hız konusunda olabilir çünkü dvd yazıyor fakat sonlandırmıyor hemen bu bilgin doğrultusunda çalışmalarıma başlayacağım ilgin için teşekkür ederim

Tarih: 8 Şubat 2007, 12:11 - İp: 88.***.**6.101
  • 1