kahraman_
kahraman_ (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Stüdyom Çok Dar,netice Konusunda Yardım.

merhaba arkadaşlar...çalışmış olduğum stüdyo genişlik 2.60 metre uzunlık 7 metre ve stüdyo imkanı bukadar,hertürlü imkanı denememe rağmen netice konusunda istediğim kaliteyi ve çanlılığı kesinlikle alamıyorum, ayrıca D200 kullanıyorum.
flaş ayarlarında makinanın ayarlarında çok değişiklikler yapıp denedim ama olmadı.
bu stüdyoda netice almak zor diyceksiniz ama bu konuda yinede önerisi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.,
saygılar...

#kahraman_' tarafından 24.09.2009 18:55:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Eylül 2009, 12:12 - İp: 88.***.**8.236
foto onur
foto onur (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşım metreleri yanlış yazmadım umarım.eğer öyleyse.ortalama 2000metrekare alan yapar.ozaman sana diyecek birşey bulamam.çünkü ben 20 metrekare yerde çalışıyorum.

Tarih: 18 Eylül 2009, 21:50 - İp: 78.***.**2.250
kahraman_
kahraman_ (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

yaw arkdaşım dar diyorum dar,araya nokta koymayı unutmuşum ve koydum.

birşeyi dallandırıp budaklandırmayı nekadar çok seviyorsunuz ya anlamadım ki.

burda stüdyom dar ve netice alamıyorum kelimeleri sana neyi ifade ediyor,2000 metrekare alanım olsa niye dar yazayım.

şarz etmiyormu ya...

#kahraman_' tarafından 24.09.2009 18:55:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Eylül 2009, 09:55 - İp: 88.***.**0.228
zindan_42
zindan_42 (üye)
Konya / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşım aslında studyon o kadarda dar değil daha dar yerlerde çok iyi iş çıkartan fotoğrafçılar tanıyorum sen flaşlarının yerleri konusunda bişeyler yap sonuçta makinen ne olursa olsun en önemli mesele ışık kullınımı benim sana tavsiyem ışıkların yerlerini ayarlaman

Tarih: 25 Eylül 2009, 16:04 - İp: 78.***.**4.137
prevalent
prevalent (üye)
Gaziantep / Stüdyo Fotoğrafçısı

sevgili arkadaşım sadece stüdyom dar demişssin,sorunun ne onu anlatmamışsın,renklerdemi problemin var,görüntüde falanmı kayma var yada başka ne ise işte,problemini yazsanda derdine derman olsak.yerin okadarda dar sayılmaz,büyük olsa daha iyi olurdu ama çokta dar değil yani.flaşların nedir hangi objektif kullanıyorsun stüdyo duvarlarının rengi nedir, çekim yaparken ışıkları nasıl veriyosun,kişi ile fon arası mesafe ne kadar bırakıyosun saç spotunu kullanıyomusun saydıkça gider,ama ışıkların yerlerini çok oynatman sana netice vermez 45 derece açı ya ayarlaman gerek ışıkları,şikayetini daha net yazarsan belki yardımcı olabiliriz bilgimiz dahilinde.

Tarih: 28 Eylül 2009, 13:56 - İp: 62.***.**6.127
  • 1