adil25
adil25 (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Stüdyoda Model Çekimi Yardım

öncelikle herkes merhabalar netfotoğrafa yeni katıldım.Stüdyoda insan modeli çekimlerinde flaşlarla oynayarak değişik fotoğraflar cekmek ve poz verdirme teknikleriyle ilgili bilgileri nerden bulabilirim yardımlarınızı bekliorum şimdiden teşşekkürler.

Tarih: 15 Ağustos 2007, 13:31 - İp: 88.***.**6.153
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

harbice bişey söyliyeyimmi.arkadaşım.studyoda poziyerlik allah vergisidir.sadece icinden gelsin.denem yanılma..gercekten studyocular özeldir..

Tarih: 15 Ağustos 2007, 23:05 - İp: 88.***.**6.204
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

üye bilginizden genç bir arkadaşımız olduğunuz anlaşılıyor..

öncelikle başarılar diliyor.. ve iyi ustalara çıraklık etmenizi öneriyor.. ve iyi ustalarla çalışmanız nasip olur diliyorum..

galeride portre bölümünü sıkça ziyaret ediniz..

Tarih: 16 Ağustos 2007, 10:05 - İp: 85.***.**4.248
adil25
adil25 (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

ewt biraz genncim ama 5 yıldır fotoğrafcılıkla uğraşiorum stüdyom var ama artık belirli karelerin dışına cıkamadığım için bu soruyu yazmıştım.

Tarih: 17 Ağustos 2007, 17:32 - İp: 88.***.**7.179
fotoiso
fotoiso (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

slm öncelikle sana başarılar dilerim fotoğraf çekmek öyle kolaybişey değildir hele hele stüdyo çekimleri kullandığın filaşlar nasıl bilmiyorum ama tek ışık çalışabilirsin istersen oda ışğın gücünü açarak makinanıda ayrlaman lazım uazaktan ver tek ışığı eğer bu notu alırsan sana güzel pozlardan yollamaya çalışırım [email protected]

Tarih: 5 Eylül 2007, 14:27 - İp: 81.***.**7.2
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

BeLirLi PozLarın Dışına Neden Çıkmıyorsun Ki ? BaşkaLarı Gibi Fotoğraf Çekmeyi Deneme Kendi Tarzını OLuşturmaya ÇaLış.. 5 YıLdır Yapıyorsan Sana Bir 5 YıLdaha Ondan Sonra Kendi Tarzın Ortaya Çıkar.. BaşkaLarının Çektiği FotoğrafLara Baktığın Zaman Aynısını UygaLamaya ÇaLışma. Deki.!

Ben Bunu ŞöyLe Çekerdim Işığı Şurdan Verirdim Şuraya Baktırırdım..

Ben ÇekimLerimde Şuna Çok Dikkat ederim.. Kişinin Dik Duruşuna Kambur Duruyorsa KesinLikLe Çekmem Parmağımı BeLine Dürterimki Dik Dursun..

Işığını GöLgeLi KuLLan BecerebiLirsen Tek Praflash KuLLanarak çekim Yap.. Işığın GöLgeLi KuLLanıLması Fotoğrafa Ayrıbir Tatverir.. Çok GüzeL Poz Verdirip Kabak Işık KuLLanırsan pozun Bir AnLamı OLmaz..

Stüdyonda AydınLatma Varmı Yani Lamba.? Çekim Yaparken Sadece FLash IşıkLarın Açık Olsun KeLvin Derecesini Doğru Alırsın Hiçbir ŞekiLde FLorasan Yanık Durmasın.. Işığın Nerden Düştünü Gör..

İyi ÇaLışmaLar.

Tarih: 6 Eylül 2007, 11:12 - İp: 88.***.**9.200
  • 1