venomzer
venomzer (üye)
İstanbul / Amatör

Stüdyo İçin Gereken Ekipman Tavsiye Acil

ARKADAŞLAR MERHABALAR. PROFESYONEL FOTOĞRAFÇIYIM. REKLAM VE KATALOG ÇEKİMLERİ YAPIYORUM 5-6 YILDIR. YURTDIŞINDA YAŞIYORUM. HEM KİRAYA VEREBİLECEĞİM HEM MODEL HEM ÜRÜN ÇEKİMİ YAPABİLECEĞİM ORTA SEVİYE BİR FOTOĞRAF STÜDYOSU AÇMAK İSTİYORUM. ANCAK STÜDYO EKİPMANLARI HAKKINDA MARKA VE ÇOK DETAY BİLGİM YOK. BANA LİSTE OLUŞTURMAMDA YARDIMCI OLABİLECEK BİRİLERİ VARSA ÇOK SEVİNİRİM. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

Tarih: 4 Ağustos 2013, 22:33 - İp: 188.***.**2.21
cuteftp
cuteftp (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Profesyonel Fotoğrafçı olupta Marka ve model bilginizin olmaması biraz garip değil mi?

Tarih: 8 Kasım 2013, 09:53 - İp: 88.***.**1.26
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

iş olarak yaptığı için bu durumu profesyonel olarak nitelendirmekte sakınca yok, zaten her profesyonel ekipmanları iyi bilmeyebilir bu ayrı bişeydir. ekipmanlara çok vakıf olmasına ve üst seviyede kullanabilmesine rağmen bunu iş olarak yapmayan her halikarda amatördür.
amatör = acemi asla değildir çoğu kez öylemi sanılıyor ne!

Venomzer size tavsiyem sağlıklı kararlar almanız için meslektaşlarınızla irtibata geçmeniz olur, nede olsa tecrübeleri vardır yoksa bu konuda hepimizin bi fikri olacağı için burada kafan karışabilir

#m.levent' tarafından 08.11.2013 18:24:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Kasım 2013, 18:13 - İp: 88.***.**1.32
inan.keles
inan.keles (üye)
Ankara / Amatör

adam bişey sormus siz adama eleştri yapıyorsunuz

Tarih: 26 Kasım 2013, 20:32 - İp: 95.***.**4.195
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Bakalım şu sayfaya (kullanıcı bilgilerine):..

inan.keles
Kayıtlı il: Ankara Açtığı konu sayısı: 0
Son Oturum: 26 Kasım 2013, Salı Fotoğraf sayısı: 0
Grup: Amatör Web sitesi: Belirtilmemiş

ikibuçuk yıl üye olup, tek faaliyeti bu konuya kısa bir cevap yazan bir kimsenin, eleştiri yapılmasına karşı tavrı ilginç olmuş..

bu konularda, sadece ipucu verip geri çekilmeyi daha doğru buluyorum. Ustaların çıraklarına verdiğini bu forumun üyelerine vermesinin, imkansız olduğunu düşünüyorum...

venomzer, hayyam'daki firmalarla görüşmenizi yazacaktım. konu ağustos ayında açıldığına göre, bunu çoktan yapmış olmalısınız...

Tarih: 28 Kasım 2013, 11:46 - İp: 94.***.**0.122
alfaci
alfaci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Evet konu üzerinden epey zaman geçmiş ama siz profesyonel falan değilsiniz.Kusura bakmayın.5-6 yıldır katalog çekimleri yaparak hiç bir ekipman bilmemeniz gerçekten çok garip.Halbu ki benim 2 aydır fotoğraf çeken yakın arkadaşım bile öğrendi.Lütfen ''profesyonel'' kelimesine leke koydurmayın...Burada kimse inanmaz...

Tarih: 2 Aralık 2013, 11:43 - İp: 212.***.**0.119
  • 1