eagle82
eagle82 (üye)
Bursa / Özel Gün Fotoğrafçısı

Studyo Dekoru

arkadaşlar ben studyomun çeşitli yerlerine duvar kağıtları yapıştırmak istiyorum manzaralı bildiğiniz bir firma var mı şömine, duvar, iç mekan, manzara duvar kağıtları üreten bir yer

Tarih: 13 Kasım 2006, 15:47 - İp: 88.***.**2.184
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

manzaralı duvar kağıtları yerine kendi digital çalışmalarnızı yapıp vinil germe olarak duvara monte edebilirsiniz.
daha şık olur hem de firmaya kişiye öze çalışmalar olur,,,

nacizane fikrim,,,,

Tarih: 13 Kasım 2006, 16:13 - İp: 81.***.**3.185
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

istediğiniz fotoğrafı, germe vinyl'e basabiliyorum..

reklam gibi oluyor ama..

Bursa'da benzer baskı makinesi olan arkadaşlar var..

#mete007' tarafından 13.11.2006 19:14:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Kasım 2006, 19:13 - İp: 85.***.**1.134
eagle82
eagle82 (üye)

kimler bu tip baslılar yapıyor 1 2 inci si ben bunu portre çekimleri için istiyorum örme duvar şömine orjınal görüntüler gerekiyor bana gerçekçi olmalı 1 er metre arayla
boydan boya her tarafını döşemek istiyorum cevap bekliyorum sizden bye

Tarih: 14 Kasım 2006, 11:16 - İp: 88.***.**1.71
mete007
mete007 (üye)

örme duvar, yani pres tuğla ile yapılmış duvar için..bisküvi tuğla tabir edilen, fayans gibi yapıştırılıp, arasına beyaz çimento ile derz doldurulan malzemeyi.. stüdyoda iki günlük inşaatı göze alıp yapmak en doğrusu...

germe vinylle ilgili birşeyi söylemeyi unuttum.. yapacağı yansımalar ve iplikleri nedeniyle sahip olduğu doku yüzünden, fotoğraflarda falso verebilir.. reklam- dijital baskı sektöründeki her arkadaş yardımcı olur.. eacinci nickli Engin bey de bu sektörden.. Ama Atakan size daha yakın.. ona danışmak daha doğru olacaktır..

hayırlı işler dilerim..

Tarih: 16 Kasım 2006, 10:54 - İp: 85.***.**2.102
eagle82
eagle82 (üye)

SAĞOLUN METE BEY MSN DE GÖRÜŞEBİLİRMİYİM SİZİNLE DAHA AKTİF OLABİLİRİZ STUDYO_CELAL@HOTMAİL.COM

BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM OLABİLİR BİLGİ VERMEKTE ÇOK CÖMERTSİNİZ ÖYLE ANLADIM BEN HER ZAMAN SİZİN GİBİLERE RASTLAMAK MÜMKÜN OLMUYOR SAYGILAR ....

Tarih: 17 Kasım 2006, 11:02 - İp: 88.***.**4.89
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

bursa da vinil germe, ve benzeri digital baskılar yapan bir çok yer var

tavsiye edebileceklerim

DİB REKLAM - 225 35 35

daha önce iş yaptırdım bir sorun yaşamadım, hatta bursa da erikli su gibi, şaypa gibi örnek verebileceğim firmaların işlerini de yapıyorlar. Yerleri de Eski gemlik yolu üzerinde...

bunun gibi bir çok firma var ama bu firmaya referans olabilirim...
tabela yapan bir çok firma bu digital baskı makinelerinden aldılar, bunlarda kağıttan brandaya kadar değişik malzemelere baskı yapıyorlar. Bu arada çalışmanızı bastırırken özellikle iç mekan baskı formunda isteyin. Dış mekanda kullanılan mürekkep biraz farklı solvent bazlı olması gerekiyor, bu da renklerde ve baskı kalitesinde biraz düşüklüğe sebep oluyor. Ancak iç mekan baskıda böyle bir sorun yaşamazsınız. Tabi birde mekan içindeki aydınlatma da yansımalar açısından önemli. Çalışmanızı birebir ebatta ve 72 pixel gibi yapabilirsiniz. Yazı kullanırsanız bu yazıları da (fontları) photoshopta layer menüsünden rasterize seçeneğinden tekrar layera çevirin böylece çalışmanızı götürdüğünüzde fontlar resme döneceği için font uyumsuzluğu sorunu yaşamazsınız.

Saygılarımla

DÜZENLEME -

Daha önceki yazımda gerçekleri yazmamdan dolayı kendinde rahatsızlık hisseden Bursa'nın bilindik digital baskı merkezinin (adını zikrederek böyle bir zihniyetin reklamını yapmak istemem) site sahibine mesaj yolu ile sitemde bulunduğunu öğrendim.

Adını forumdan Site sahibine zarar gelmemesi ve dostluğumuz adına sildim.

#atakan' tarafından 26.05.2008 14:59:41 tarihinde düzenlendi.

#atakan' tarafından 26.05.2008 15:00:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Kasım 2006, 11:25 - İp: 81.***.**3.185
mete007
mete007 (üye)

stüdyoda, birkaç günlük inşaat olacaksa, ilk yazınızda sorduğunuz şömine konusunuda halletmekte fayda var.. fotoğrafdaki malzemeyi herhangi bir hırdavat-inşaat firması sağlayabilir.. İnşaat malzemesi satan hırdavatçılar, serbest çalışan ustalara ulaşmamızıda sağlıyor.. yani beraber çalışıp, biri malzemeyi diğeri işçiliği hallediyor..

msn de , selam bile vermeden kaybolup gidersem, anlayışla karşılayacağınızı umuyorum..

Tarih: 18 Kasım 2006, 09:54 - İp: 85.***.**3.12
eagle82
eagle82 (üye)

atakan ve met bey çok teşekkür ederim size yardımcı olduğunuz için atakan msn ile görüşebiliriz yakınız seninle ben orhangazi de yim .paslaşırız ara sıra bilgi alışverişi yaparız selamlar herkese

Tarih: 18 Kasım 2006, 13:36 - İp: 88.***.**2.207
vepco
vepco (üye)
Yalova / Stüdyo Fotoğrafçısı

sevgilieagle82 duvarları artık bana göre büyük dijital calışmalarla doldursan daha modern olur,duvarları ona göre boyatacaksın resimler daha canlı ve gösterisi daha güzel olur.

Tarih: 18 Şubat 2007, 16:47 - İp: 85.***.**3.162
  • 1