dangerout
dangerout (üye)
Ankara / Amatör

Resimleri Basarken Boyut Küçülüyor

Merhaba arkadaşlar, Sizden bir ricam olacak yardım ederseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler,
Ben fotoğraflarımı evimde bulunan "KODAK EasyShare Photo Printer 500" ile basmaktayım.Doğal olarakda bu ürün ile almış olduğum "KODAK EasyShare Software" yazılımını kullanmaktayım. Fakat resimlerimi yazdırdıktan sonra resimlerimin kenarlarında kayıp oluyor. Yani bilgisayarımda kayıtlı olan resim dosyası ile elimdeki çıktıya bakınca resmin sağ ve sol kenarlarının çıkmadığını görüyorum. "KODAK EasyShare Sofware" in "Edit" bölümünün "Crop" bölümünden "Free From Crop" seçeneğini işaretledikten sonra (Accept ve Close yapıyorum tabi) resmin üzerinde çıkan çerçeveyide dört bir yandan genişletip yazdırmama rağmen resmin sol yanında az bişey daha kayıp oluyor. "KODAK EasyShare Sofware" in en son sürümünü de indirip kurmama ve yukarıda anlattığım şeyleri aynen yapmama rağmen aynı kayıp oluyor. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Tarih: 11 Kasım 2007, 01:37 - İp: 85.***.**6.131
muratt07
muratt07 (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

bildiğim kadarıyla makinannız 10*15 cm kart kullanıyor sizde 10*15 ayarlamanız gerekiyor resolution'da 300 cm olacak şekilde ayarlayın bi sorun çıkmaz photoshop varsa yardımcı olurum

Tarih: 11 Kasım 2007, 10:00 - İp: 88.***.**2.164
dangerout
dangerout (üye)
Ankara / Amatör

Evet cihazım sadece 10*15 kağıt alabiliyor. Photoshop 6.0 kurdum yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 11 Kasım 2007, 16:21 - İp: 85.***.**8.161
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

cektiginiz fotograflar 4*3 oranında ama fotograf kagıdı 3*2 oranında oldugundan kayıp yasıyorsunuz buyuk ıhtımalle..

Tarih: 12 Kasım 2007, 01:52 - İp: 88.***.**1.21
  • 1