35izmir
35izmir (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Nereye Gidiyoruz

İzmirde son 20 gün içerisinde 15 meşlektaşımız mekanlarını kapattıklarını odaya bildirmişler bizimde sonumuz hayırlı olur inşallah

Tarih: 6 Mart 2008, 00:48 - İp: 85.***.**1.148
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

artık her evde iyi veya kötü bir digital fotoğraf makinesi var..

ve tabii fotoğrafçılara rağbet gitgide düşüyor.

ve ayrıca birçok evde bilgisayar var.

insanlar baskıya vermektense, fotoları PC'ye atıyorlar.

stüdyo fotoğrafçılarının işi gitgide zorlaşıyor. İnşallah hayırlısı olur, herkes ekmeğini yer temennim..

ama gerçekçi olmak gerekirse, durum vahim..

#panctom' tarafından 06.03.2008 04:19:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Mart 2008, 02:04 - İp: 88.***.**3.35
yolgiden71
yolgiden71 (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bu durum amatör makinaların ilk çıktığında da başımıza gelmişti ATLADIK Sonra dijital ler geldi Bekleyip bunuda atlatacağız Bana inanmayanlarda olabilir ama ben bunu da atlatıp önümüzdeki engellerede göğüs gerebileceğmizi düşünüyorum.Her evde pc olabilir ama bizim toplumumuz ilk etapta sever ikinci etapta soğur üçüncü etapta ise boşverir bunu daha öncede yaşadık ve yaşayacağız

Tarih: 11 Mart 2008, 00:24 - İp: 88.***.**2.0
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Aslında iyiye doğru gidiyoruz. Ama birlik olmadığı için geriliyoruz. Çünkü ben eskiden analog makinadan foto çekmesini sevmezdim. ama dijital çıkınca merakım dahada arttı ve hep çeker ve çıkarttırırım. Bu iyiye işaret değilmi? Herkeste cep telefonu var çeken çıkarttırıyor. Neresi kötü. kim evde kaliteli baskı yapıyor? Karıştırmayın derim ben.
Bizi bitiren rakip meslektaşlarımızın kampanyaları ve tutarsız fiyatlarıdır. Bu böyle bana kalırsa
BİRLİK YOOOOKKKK

Tarih: 17 Mart 2008, 01:29 - İp: 78.***.**2.214
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Nasıl berber fiyatları ekmek fiyatları kurallı. bizde niye yok? Bize niyesahip çıkılmıyor? E sen fiyat standardı getirmezsen herkes kafasına göre okursa işte böyle olur. Yazık çok yazık. birşeyler yapmamız lazım.!

Tarih: 17 Mart 2008, 01:31 - İp: 78.***.**2.214
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Arkadaşlar ben birlik olma konusunda elimden geleni yapmaya adayım. Fotoğrafçılar ölüyor bitiyor diyenlere bu adrese konu açtım.
http://forum.netfotograf.com/studyo_foto.asp?msg_id=31218
Oraya şikayelerini açık ve net yazabilirler. Artık birilerinin birşey yapma vakti geldi inancındayım. Ben bu uğurda yanlız kalsamda yinede elimden geldiğince gücüm yettiğince mücadele edeceğim. umarım bir yol alırım ve başımdan geçenleri yazdığım linkten paylaşacağım.

Paylaşmak istediğiniz tüm sorunlarınızı yazdığım linkteki konuya yazın lütfen. Ağlamaktan sızlanmaktansa bişeyler yapmak en iyisidir.
Tüm bilinçli fotoğrafçıları bu adrese bekliyorum. Çünkü bu konu hepimizi ilgilendiriyor.
Işığınız bol olsun.

Tarih: 17 Mart 2008, 02:15 - İp: 78.***.**2.214
  • 1