mhmttsksn
mhmttsksn (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ne Hissediyorsunuz ?

Düğün Albümlerini çekip hazırladıktan sonra, CD/DVD/Flashbellekte orjinal imajları kaydedip veren arkadaşlar;

Müşterilerinize verdiğiniz CD/DVD/Flashbellekte verdiğiniz fotoğrafları, müşteriniz tekrar gelip 20-30 kuruşa bastırmaya kalktığında yada başka bir fotoğrafçıda bastırdığında neler hissediyorsunuz?

Tarih: 27 Ekim 2012, 15:00 - İp: 94.***.**4.168
mhmttsksn
mhmttsksn (üye)

85 kişi bakmış ve Henüz cevap yazılmamış.

Çok ilginç.

Tarih: 3 Kasım 2012, 18:51 - İp: 94.***.**4.168
birsahil
birsahil (üye)

çok doğru bunu vermek bindiğimiz dalı kesmek gibi

Tarih: 4 Kasım 2012, 17:32 - İp: 95.***.**1.218
yalvacyesilcam
yalvacyesilcam (üye)
Isparta / Stüdyo Fotoğrafçısı

aslında Stüdyoda veya stüdyo işi gibi dış çekimlerde çektiğimiz resimleri kesinlikle vermek doğru değil. Aslında bunu belirli ücretler karşılığında veren de çok. Sadece üniversite işlerinde verilmesini uygun görüyorum oda sadece yapılan işi baskı yaptıktan sonra belirli bi ücret karşılığında olabilir ama stüdyo dışı çekimlerde poz başı 1 tl karşılığında CD veya dvd veriyorum. Stüdyo işlerini bedava verenlere (kızacaklar bana ama ) sadece diyeceğim tek şey salaksınız ve mesleği ayaklar altına alıyorsunuz. Sizin gibiler yüzünden mesleğimiz artık para etmiyor. ne demek belirli pozlamalarla ve 3 5 milyarlık makinelerle çekilen resimleri bedava vermek ?

Tarih: 7 Kasım 2012, 14:53 - İp: 95.***.**2.27
rentner
rentner (üye)
Almanya / Amatör

Ben de bu konuyu tam idrak etmiş değilim,4 tane vesikalık resim 5 tl. resimleri çekme 10 dakika+15 dakika düzeltme ve basma+5 dakika
small talk =30 dakika kazanç 5 tl. Dahası pazarlık yapanını da gördüm. ikram edilen çay,kahve yi saymadım.
Mürekkep+Elektrik+Aletlerin yıpranma faktörü+Kira+ısınma+Gelir
vergisi+Tabela vergisi + emlak vergisi+su vergileri gibi bir sürü giderleri olan bi iş yerinin iflas Tarihini Parmak hesabı ile hesablanır. Genelde Şöyle oluyor, Foto x resmi şu kadara çekiyor,Foto y da aynısını yapıyor, Foto x in mekanı kendı malı
Basma makinasının borcu yok,basma işini kızı yapıyor Foto y her yönden KAYBEDER.

Tarih: 15 Kasım 2012, 17:40 - İp: 79.***.**1.67
  • 1