mhmttsksn
mhmttsksn (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kodak Ürünlerine Zam !

Kodak ürünlerine 15 Eylül 2011 tarihinden itibaren zam yapılacak...

Bayilere gönderilen resmi yazılı açıklamada, Global pazarlarda ürünlerin imalatında kullanılan gümüşe %141, kağıt hamurunda %55, reçinede %20 ve ham petroldeki %53 oranındaki fiyat artışlarından bahsedilerek, zammın kaçınılmaz olduğu belirtilmiştir.

Zamlı fiyatların 15 Eylül 2011 tarihinden itibaren distiribütörler tarafından duyurulacağı ve yeni fiyatlardan satışa başlanılacağı açıklanmıştır.

--------------------------------------------------------------

Kullanıcın notu: Yaptığım şahsi görüşmelerde zammın en az %30 yada yukarısı bir oranda olacağı ve piyasada şok etkisi yaratacağı konuşulmaktadır.

Dövizin ve malzeme fiyatlarının başını alıp gittiği sektörümüze hayırlı olsun. Bedava çalışmaya devam. !!!

#mhmttsksn' tarafından 07.09.2011 10:23:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Eylül 2011, 10:14 - İp: 78.***.**3.160
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

zamdan etkilenen tüm işlerde zamlar doğru şekilde yansıtılmalı

Tarih: 7 Eylül 2011, 22:13 - İp: 78.***.**3.172
kurumali43
kurumali43 (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

biz hala 24 vesk yı 3 tl ye çekmeye devam ederiz merak etmeyiz.. aramızdaki pislikleri temizlemediğimiz sürece zor para kazanırız bu işten

Tarih: 8 Eylül 2011, 10:44 - İp: 94.***.**2.184
mhmttsksn
mhmttsksn (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Zam netleşti.

Tüm ürünlere %30

Büyük ebat fotoğraf kağıtlarına %45 zam.
Ben şahsen büyük ebat kağıda gelen zamma üzülmedim.
Bedavaya albüm yapıp satanlara, para ile satılması gereken 50x60 veya 70x100 verenlere iyi bir ders olur inşallah.

Kodak akıllı firma;

Adamlar baktılar " Madem bu fotoğrafçılar bedavaya fotoğraf basıyorlar, demekki çok para kazanıyorlar ve hallerinden memnunlar, onlar bedavaya basmaya devam etsinler, biz paramızı kazanmaya devam edelim dediler ve bastılar zammı !!!

Yada farklı bir bakışla, milleti bedava 50x60 ve 70x100'e alıştırdılar, artık geri adım atamazlar. Onlar bedava vermeye devam etsinler, biz onların bedava verdiklerinden paramızı kazanalım dediler. !!!

Aramızdaki pislikleri bizler besliyoruz. Onun için o pislikleri yok edemeyiz.
Ben bırakın beslemeyi, o tür pisliklere selam vermeyi bırakalı yıllar oldu.

#mhmttsksn' tarafından 08.09.2011 11:16:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Eylül 2011, 11:13 - İp: 88.***.**5.212
  • 1