sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Düşük Maliyetli Fon Malzemesi

Merhaba arkadaşlar.

Motosikletimin fotoğrafları için, sonsuz fona ihtiyacım var, ancak bir iki kare için fon almayı istemiyorum. Araştırırken, bir fotoğrafçı abimden bir şey duydum. Çiçekçilerin çiçekleri süslerken, sararken kullandıkları kâğıt/bez gibi bir malzemeleri varmış ve bu malzeme fotoğrafçılar tarafından keşfedilmiş. Kendisi denememiş, ancak tanıdığı bir iki fotoğrafçı denemiş ve sonuçların iyi olduğunu görünce stüdyolarında kullanmaya başlamış. Kendisi ilgilenmediği için ismini hatırlayamadı malzemenin. Acaba bilen var mı, nedir malzemenin ismi, nerede bulunur? Üzerinde motosiklet çekileceği için, biraz büyük olmasında fayda var.

Bir fikri olan var mı malzemeyle ilgili?

Tarih: 26 Ocak 2008, 12:59 - İp: 88.***.**7.147
a.haydar
a.haydar (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

fonla uğraşma gün ışığının iyi bir zamanında a arkaplanı
sade olacak bir mekanda cek sonla photshop ta ayırırsın istediğin fona atarsın

Tarih: 7 Şubat 2008, 13:17 - İp: 88.***.**3.18
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

İşin sürekli kolayına mı kaçacağız? Emek nerede, sanat nerede?

Tarih: 7 Şubat 2008, 14:06 - İp: 85.***.**5.171
a.haydar
a.haydar (üye)

gereksiz emek müsrifliktir bu zamanını daha ii kullan

Tarih: 7 Şubat 2008, 14:08 - İp: 88.***.**3.18
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Fotoğrafla uğraşırken geçen zaman, benim için diğer şeylerle ilgilenirken geçirdiğim zamandan daha değerli.

Önerilerinizi başlığa uygun yaparsanız, sevinirim.

Tarih: 7 Şubat 2008, 14:11 - İp: 85.***.**5.171
a.haydar
a.haydar (üye)

amerikan bezi olsun

Tarih: 7 Şubat 2008, 17:12 - İp: 88.***.**3.18
ustakim
ustakim (üye)

öyle birşey söz konusu değil, kullanabileceğiniz malzeme 2.70x11 m kağıt fon veya 2.70x5 m bez fon ortalama 100 euro.Fotoğrafçılardan bilgi edinebilirsin.

Tarih: 11 Şubat 2008, 21:42 - İp: 85.***.**6.98
mustafaonur
mustafaonur (Objektif)
Ankara / Firma

Ewet ucuz bir malzeme adına tela diyorlar kumaşa benzer elyaf delikli bir malzemedir tabikide kullanılabilir.
motosikleti düz yerde olsa kesmek kolaymıdır araba değil motosiklet bu girintisi çıkıntısı cantlarının telleri vardır.
Akıllıca bi seçimdir Çiçekçilerin toptancıları var onlardan bulunabilir. Bu yerler zannediyorumki İstanbulda daha yaygındır bi araştırmak lazım.

Tarih: 22 Şubat 2008, 02:56 - İp: 85.***.**1.109
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Teşekkür ederim Mustafa Bey. Yarın Sirkeci-Eminönü civarına gideceğim, gitmişken orada araştıracağım.

Tarih: 22 Şubat 2008, 19:47 - İp: 85.***.**6.165
umitak
umitak (üye)

slm sercan ben benimde üün çekimleri için sonsuz fona ihtiyacım tanıdığım profesyonel fotoğrafçı abim bana kağıt fon önerdi. Ben kendisiyle birlikte sirkeciye gittim. Kağıt fon 2.75x11 metre inan çok işime yaradı kağıt olduğu için ışığı emiyor, bez fon gibi geri tepmiyor. çok memnun kalacağına emin ol. nerden aldın diye soracak olursan sirkecide ekinci fotoğrafçılıktan bu işin ustası diye bilirim üzeyir ekinci için işide çok iyi biliyor. benbir uğra derim telefonu 5267906 www.ekincifotograf.com.tr
alırsan eğer bana yaz çok memnun olacaksın.görüşmek üzere

Tarih: 22 Şubat 2008, 23:40 - İp: 88.***.**8.30
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Fiyat... Fiyat çok önemli. Sadece bir iki kez kullanacağım bir şeye çok fazla para yatırmayı düşünmüyorum. Vereceğim para en fazla 50 YTL olur, ki o kadar bile olmaz.

Tarih: 23 Şubat 2008, 00:32 - İp: 85.***.**6.165