tezat
tezat (üye)
Bursa / Amatör

Düğün Salonu Anlaşması

MErhaba,
bir düğün salonuyla gelecek sezon için anlaşma yapacağım,
daha önce çekimci olarak çalışmıştım,fotoğrafları dışarıda bastıracağım,
bu konuda tecrübeli olanların tavsiyelerini almak istiyorum,
teşekkürler...

Tarih: 8 Aralık 2009, 16:30 - İp: 93.***.**2.196
_tncy_
_tncy_ (üye)
İstanbul / Meraklı

KARDEŞ BEN HEM SALON İŞLETİP HEMDE SALON İÇİ AMATÖR FOTOĞRAFÇILIK TA YAPIYORUM.. DÜĞÜN SALONU KİRALAMANA OKEYDE DIŞARDA RESİM BASTIRMANA Bİ ANLAM VEREMİYORUM.. BANA GÖRE Bİ TERMAL PRINTER ALIP RESİMLERİNİ BASSAN DA HA İYİ ZATEN SANA DİŞARDA 15X21 BİR RESMİ 800 KRŞTAN AŞAĞI KİMSE RESİMLERİNİ BASMAZ VE Bİ OKADAR DA ZAMAN KAYBINI EKLERSEK Vİ BUNUNLA BERABER ELİNDE KALACAK RESİMLERİDE HESABA KATARSAK Bİ PRINTER ALIP KENDİN BASMAN DAHA MANKTIKLI KARLI OLACAKTIR DİYE DÜŞÜMÜYORUM..SALON ANLAŞMASI İÇİN DE DÜĞÜN BAŞI KİRA ÖDEME OLAYINDAN VAZGEÇİP ATIYORUM 100 DÜĞÜN KADARIYLA ANLAŞMA YAPMAN DAHA İYİ OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM...

Tarih: 9 Aralık 2009, 18:39 - İp: 88.***.**3.153
ufukguler
ufukguler (üye)
Kırklareli / Profesyonel Fotoğrafçı

17 yıllık salon fotoğrafçılığı yapan birisi olarak düğün salonuna eğer iyi bir salon ve düğün sayısı 100 civarı oluyorsa aylık kira ver derim ve senden başka hiçbir şekilde fotoğraf ve kamera işi için başkası girmeyecek sende ay içinde düğün olsada olmasada kiranı vereceksin bunun yanında kamera ve düğün sonunda müşteriye davetli ve düğün sahibi diye 2 fiyat çıkaracaksın ama bence sakın kamera parasını salona bırakıp bu işi kabul etme saygılar bol kazançlar

Tarih: 11 Aralık 2009, 10:41 - İp: 88.***.**4.31
tezat
tezat (üye)
Bursa / Amatör

salon içi acele baskıyı yapıcak bi printer alıcam, diğerlerini dışarıda bastırmayı düşünüyorum,,
salonda fotorafı 5 liradan,
düğün sahibinin istediği fotoğraflarıda tanesini 1.5 2 liradan satmayı planlıyorum,
kamera çekimi için 200 lira düşünüyorum,,,
bu pencereden bi yorum yapar,yardımcı olursanız sevinirim,,,
100 düğün için salon sahibine kaç lira teklif etsem iyidir?

Tarih: 15 Aralık 2009, 17:52 - İp: 78.***.**5.32
_tncy_
_tncy_ (üye)
İstanbul / Meraklı

kardeş piyasada salon içi resimleri 7 liraya satılmaktadır ... nihayrtinde kararı verecek olan sensin ve burakamda iş yapacağın yerin piyasası da etkilidir..düğün sahiplerine ise bi indirim uygılaması konusunda senle hem fikir değilim 5se 5 7yse 7dir..hem kaçtane resim alacaklarki 1.5 2 liradan veriyosun..bence rakam konusunda yapacağın iş kadar dik durmalısın... kamera içinsede 150 tl normaldir diye düşünüyorum...saygılar

Tarih: 16 Aralık 2009, 14:32 - İp: 88.***.**3.153
_tncy_
_tncy_ (üye)
İstanbul / Meraklı

bu arada salon kiralamsı adına diyeceğim şu 100 düğünlük 8000 liradan başlayıp 20000 liraya kadar dayanmaktadır tabi ki bundada coğrafi şekillerde rol oynamaktadır. bunu kararınıda kiralıyacağın salonda bir iki düğüne katılman gerek

Tarih: 16 Aralık 2009, 14:53 - İp: 88.***.**3.153
esoes
esoes (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

evt bakın biz fotografcılığın kar etmediğini söylerken bide salonlara para dağıtıyoruz.....ne meslekmiş yahuuu....sana sözüm yok kardeşim sen almasan başkası alacak ama neden karımıza ortak ederiz ki anlamam.....düşünsene bi kasetin bozulduğunu başına gelecekleri sen düşün...hem risk alan biz hem para veren biz hemde elemanları taşıyan biz vergi ödeyen biz ........ATALAR BOŞUNA DEMEMİŞ BIRAK SARHOŞU YIKILANA KADAR ..... YIKILANANA KADAR VERMEYE DEVAM.......

Tarih: 25 Aralık 2009, 02:19 - İp: 88.***.**3.68
lenta
lenta (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

merhaba ben 2 tane restorant ve düğün salonu çalıştırıyorum.salonda 20 ad.aile pozu ve 120 dk.video çekimi bedavadan diğer çektiğiniz resimleri düğün sahibi dahil normal fiattan veriyorsunuz 2.kaset isterlerse 80 100 tl arası fark alıyorsun termal baskı kendin basarsan 15,21 1tl ye geliyor yakında fotoğrafçı varsa 60krş basıyorlar senin kira hariç kaset aile pozu eleman ortalama en az 120 tl maliyetin var artı bastığın resimler ona göre hesap yap az düğün atan bir mekana fazla kira verme derim.

Tarih: 25 Aralık 2009, 15:13 - İp: 85.***.**4.135
speedemre
speedemre (üye)
İstanbul / Amatör

merabalar öncelik ben 2 sene boyunca dügün salonunda fotograf isi yaptım bir arkadasın yanında çalsııyordum fotograf satuyordum 7 liradan fotograf satıyordum ben çok güzel para kazandırıyor bür dügünde 60.70 resim çıkıyor bunu 5.6 tanesi elinde kalsa 70 resim t tl dn hesapla sana elinde kalan o 5.6 resmide çıkar 450 lira para düsünüyorum 150 lirada her dügünde albüm oluyor gelin damat çift kaset te oldumu 100 lirada o oldumu bir dügün sana en az 600.700 lira para bırakıyor haftafa oluyor 3,4 dügün.yanı anlıcagınız artık bu isi kednim yapmayı pılanlıyorum temiz para bırakıyor geriye.dügün salonu arıyorum arkadaslar bildiginiz bir dügün salonu varsa eger fotografçısıda yoksa ben yapmaya hazırım arkadaslar ne dersiniz sizler

Tarih: 3 Mart 2013, 20:31 - İp: 188.***.**0.150
silvermr
silvermr (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Arkadaşlar anlaşmak üzere düğün salonu arıyorum. İlginenler 531 677 60 80 nolu telefondan ulaşabilirler. Ekipmanlarımın tamamı mevcut. Kameralar fotoğraf makinaları -baskı makinası-

Tarih: 1 Mayıs 2013, 16:37 - İp: 88.***.**4.15
ferhat123
ferhat123 (üye)
Bursa / Amatör

bu işi hala yapan arkadaşlardan yorum alabilirmiyiz iş gideri geliri nasıl diye saygılar..

Tarih: 14 Ekim 2013, 00:12 - İp: 78.***.**2.134