keremmm
keremmm (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Biz Neden Böyle Yapmıyoruz...

Arkadaşlar Biraz Önce 2 alman turist geldi ve baskı yaptırmak istediler.. fiyat konusunda anlaşamama oldu fiyatlarımın express fiyatı mı? bir gün sonra alındığında daha uygun olabilirmi diye sorular yönelttiler.. bunun üstüne muhabbet başlayınca bana almanyada express olunca daha pahalı 1 veya 2 gün sonra alınca fiyatların daha uygun olduğunu belirttiler... bir kaç fotoğrafçıya daha sorduklarını fiyatların sabit olduğunu ve en pahalı benim olduğunu söylediler.. bende veridiğim kalite orantısı ile normal olduğundan bahsettim.. arkadaşlar biz neden böyle yapamıyoruz...
express baskı fiyatlarını normal fiyatımızdan fazla tutmasak bile neden çok ucuza baskı yapıyoruz..

Tarih: 12 Aralık 2007, 14:10 - İp: 85.***.**0.98
gokkusagı
gokkusagı (üye)
Sivas / Firma

sıze katılmamak mumkun değil ama elımızden de bısey gelmıyor derler ya dusmanı dısarda değil içinde ara dıye gercekten doğru bır söz ama ben isterım turkıye genelınde fıyatlarımızın üst sevıyede olmasını ve fotoğrafcılık sektörunun saygın kımlığıne yenıden kavusmasını gercekten cok istiyorum ama içimızde böyle meslaektaşlarımız olduğu usrecede bu ış cok zor sıze ıyı calısmalar bence kalıtenızden ve saygınlınızdan kımseye tavız vermeyın görüşürüz

Tarih: 12 Aralık 2007, 17:12 - İp: 85.***.**0.168
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

nedenmi ac gözlülük rızkın allahtan geldigini bilmemek nedenmi bindigindalı kesmek..olay bu bu kafayla giderlerse zatn görecekler yakında..

Tarih: 12 Aralık 2007, 18:12 - İp: 88.***.**7.185
yusuffoto
yusuffoto (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

çok doğru söylüyon kardeşim . bunu makinası olanlar düşünmeli. bizi yani benim gibieri bitiriyorlar.bize yazık değilmi

Tarih: 12 Aralık 2007, 20:33 - İp: 78.***.**3.201
barış
barış (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

sadece yurt dışında 1 gün sonra alınca daha pahalı degil
karttan cd ve dvd baskıları için ayrı bir üçret alınıyor filim banyo üçreti gibi keşki burdada böyle imkanlarımız olsa

Tarih: 22 Aralık 2007, 12:16 - İp: 88.***.**8.39
hayalet_48
hayalet_48 (üye)
Muğla / Stüdyo Fotoğrafçısı

ARKADAŞIM BEN BU SORUNLARALA HERGÜN KARŞILAŞIYORUM.NEDENİ İSE TRİSTLERİN REHBERLER TARAFINDAN YÖNLENDİRİLMESİ VEDE EN BÜYÜK ETKEN LABRATUARLAR ARASINDAKİ ANLAŞMAZLIK.MUHAKKAK BİRİ ÇIKIYOR VE DENGEYİ BOZUYOR...

Tarih: 22 Aralık 2007, 13:17 - İp: 85.***.**1.200
ecemfoto
ecemfoto (üye)
İzmir / Amatör

merhaba bende katılmıyorum size bende sezon itibari ile hep yabanci turistlerle uğraşmak zorunda kalıyoruz ewet sorun çıkıyor fakat zaten sorun olmayan bi iş yok fiyatları ayarlamak en iyisi ama tabi para kazanmayıda unutmamak gerek diye de düşünüyorumm.:D:D

Tarih: 22 Aralık 2007, 13:31 - İp: 85.***.**1.200
keremmm
keremmm (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

siz beni yanlış anlamışsınız...
benim derdim turistlerle değilki yerli müşteri ile..
anlatmak istediğim dijital baskıların ucuzluğu....
örnek olarak almanyayı verdim eski express uygulaması hala devam ediyor anlatmak istediğim bu arkadaşlar..

Tarih: 22 Aralık 2007, 13:37 - İp: 88.***.**6.111
  • 1