emrecan024
emrecan024 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Biometrik Fotoğraf Ücreti

dostlar malum ehliyetteki zorunlu biometrik fotoğraflardan sonra güncel fiyatlarınız nedir? normal vesikalıkla biometrik fotoğraflar arasında ücret farkı varmı ? ben biometriğide vesikalığıda 4 15 tl , 8 20 tlden çekiyorum sizde durumlar nedir?

Tarih: 31 Ocak 2016, 23:42 - İp: 195.***.**5.233
ucarmanfoto198
ucarmanfoto198 (üye)

HELAL SANA DEVAM ET AYNEN ÖYLE

Tarih: 1 Şubat 2016, 11:23 - İp: 78.***.**0.15
emrecan024
emrecan024 (üye)

Ucarman sen neyi kaca cekiyorsun ?

Tarih: 2 Şubat 2016, 05:27 - İp: 195.***.**5.22
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

biyometrik fotoğrafın normal vesikalıktan farkı ne ki de fiyat arttırıyorsuz .

vesikalığa göre biraz daha yakın ve özenli çekilmiş olması gerekiyor. özenli derken mesela gözlük çerçevesi gözleri kapatmamalı camlara ışık yansıyıp gözün görünmesini engellememeli.. vs vs.. yani maliyet arttırıcı hiç bir unsur yokken normal vesikalığa göre fiyat artışı niye?

#kesim00' tarafından 03.02.2016 10:27:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Şubat 2016, 10:27 - İp: 85.***.**1.207
emrecan024
emrecan024 (üye)

kesim dostum eğer doğru okursan ben fiyatları arttırdım demiyorum , ama etrafımdaki 4 meslektaşım anında çaktı fiyatları bende senin gibi düşünüyorum konuyu açmamın sebebide zaten bu. bütün meslektaşlarımı böyle bir yükseltmeye gittide bizim haberimiz yok ? yoksa biometriğin normal vesikalık arasında farklarını biliyoruz anlatmana gerek yoktu.

Tarih: 3 Şubat 2016, 12:03 - İp: 95.***.**2.128
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

sorun siz değilsiniz, sorun fırsatçı zihniyet. vesikalık fotoğrafın adı olmuş biyometrik.. fiyat arttıracak bir durum yok ortada. siz arttırmadıysanız tebrik ederim..

Tarih: 4 Şubat 2016, 16:51 - İp: 85.***.**1.207
eylemcelif
eylemcelif (üye)
İstanbul / Amatör

Merhabalar acaba nerede burasi?

Tarih: 8 Aralık 2016, 13:56 - İp: 5.***.**4.198
inan.keles
inan.keles (üye)
Ankara / Amatör

ankara sincanda 12 tanesi 15 tl çeken var ya yuh diyorum başka bişey demiyor bedava çek bari...

Tarih: 9 Şubat 2019, 13:46 - İp: 78.***.**3.137
cem123
cem123 (üye)
İstanbul / Firma

İstanbul’da ortalama ücret 2020 itibariyle 4 adet vesikalık için 30 TL olarak seyrediyor ki çok normal bir fiyat. Esnaf odasının belirlediği minimum fiyat zaten 35 TL. Muhite, çalışan sayısına ve dükkan kirasına göre 4 vesikalık için fiyatlar 25 - 50 TL aralığında değişebiliyor. Kirası 2.000 lira olan yerle 20.000 lira olan yer aynı paraya vesikalık çekemez. Biyometrik ile normal vesikalık arasında çoğu yer fiyat farkı uygulamıyor, dediğiniz gibi biyometrik olması maliyet arttırıcı bir unsur değil. Hatta normal vesikalığa göre daha bile kolay olduğunu söyleyebilirm çünkü fotoğrafçı poz verdirmekle ya da detaylı bir rötuş yapmakla uğraşmıyor, teknik ve bürokratik bir fotoğraf olduğu için müşterinin “ben bunu beğenmedim” deme lüksü de olmuyor, biyometrik bu, neysen osun. Fiyat farkı koyan meslektaşlarımız maalesef fırsatçı. “Pasaport alıyorsun, vize alıyorsun demek ki paran var, o zaman bize de ver” diyorlar aslında müşteriye. Çok yanlış, tamamen taksici zihniyeti, şiddetle karşı çıktığım bir tutum. Bu tutumu bana savunan bir meslektaşım, vize, pasaport ya da ehliyet alımı gibi işlemleri yapanların çok fazla gereksiz maliyete mecburiyetten katlandığı hissini yaşadığı için bir yerden psikolojik olarak rahatlamaya, sembolik de olsa kazançlı duruma geçmeye çalıştığını, pazarlık yapabileceği tek yerin de fotoğrafçı olduğunu söylemişti. Dediğine göre yurt dışı seyahati için binlerce lira harcayan müşterinin, vize fotoğrafını 30 yerine 25 liraya çektirmek için dakikalarca pazarlık yapması sinirlerini zıplatıyormuş. Bu tarz bir müşteri psikolojisi gerçekten var ancak nasıl olsa pazarlık yapacak diye yüksek fiyat çekmek çok yanlış.

#cem123' tarafından 19.06.2020 11:10:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Haziran 2020, 11:07 - İp: 85.***.**3.64
  • 1