ozzydante
ozzydante (üye)
İstanbul / Amatör

Amatöre Yardim [:s]

Selam arkadaslar fotografa baslayali 1 sene oldu ve dha yolun basindayim!sizden ricam studyo yada ic mekan cekimlerde portre cekerken yada ona benzer resimlerde bu arka planin siyah olmasi ne ile saglaniyo? bir cok resimde gördugum sey kisinin uzerinde los bir isik ve her yer simsiyah..bu nasil oluyor studyo isiklariylami oluyor yoksa diafram yada iso ayarlariyla baglantili bir olaymi? Lutfen siz sayin ustalar yardimlarinizi bekliyorum!!

Tarih: 9 Ocak 2008, 22:09 - İp: 85.***.**9.49
erol2015
erol2015 (üye)
Denizli / Stüdyo Fotoğrafçısı

fotoğrafçılıkta ışık önemli etkendir sana burdan ne kadar anlatsakta uygulamalı görmedikten sonra anlayamazsın

Tarih: 10 Ocak 2008, 10:37 - İp: 88.***.**5.113
canflash
canflash (üye)
İstanbul / Firma

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Ocak 2008, 13:56 - İp: 88.***.**2.128
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

ışığı kullanmayı öğrendikçe ilerlersin.. galeriyi daha çok ziyeret et.. fon meselesinide pek takma derim.. çekimden sonra bilgisayar müdahelesiylede karartabilirsin.. (ilk önerim bu olmaz)

Tarih: 12 Ocak 2008, 14:37 - İp: 85.***.**7.223
ozzydante
ozzydante (üye)
İstanbul / Amatör

Cevap yazipta yardimci olan arkadaslara tesekur ederim.Saygilar Bora

Tarih: 12 Ocak 2008, 16:34 - İp: 85.***.**7.29
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

ben usta değilim ama bu konu hakkında ufak bir bilgim olduğunu düşünüyorum

siyah ve fotoğrafçılıkta özel kullanılan bir kumaş kullanıtyorlar ve bu kumaş ışığı emiyormuş bildiğime göre... tabi ki vücudun etki verilmek isetenilen yerlere konuya göre ışığın şiddetini ayarlayarak yansıtıyorlar...

en azından ben böyle biliyorum.. yanlışım varsa eğer düzeltirseniz bende çok mutlu olurum

Tarih: 13 Ocak 2008, 19:20 - İp: 88.***.**6.26
tuygan
tuygan (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Işık ta fon, rengi de önemlidir.Işığın objeye olan mesafesi de,objenin fona olan mesafesi de önemlidir...

Tarih: 21 Ocak 2008, 20:04 - İp: 88.***.**3.153
tuygan
tuygan (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Özür dilerim.(Işık ta,fon rengi de)olacaktı tümcem...

Tarih: 21 Ocak 2008, 20:08 - İp: 88.***.**3.153
ozzydante
ozzydante (üye)
İstanbul / Amatör

Cok tesekkur ederim tuygan sagol yardimin icin ,özür dilecek bisey yok ya sonucta hepimizin yaptigi harf hatasi ama sagol yinede.

gurhan_87 tesekkur ederim aciklaman icin

Saygilar herkese Bora

Tarih: 21 Ocak 2008, 20:33 - İp: 85.***.**8.71
  • 1