okavas
okavas (üye)
İzmir / Amatör

Siyah Beyaz Filimler Hakkında

Herkese selam ben izmirde oturuyorum ve burada s/b filim bulmak problem bulunduğu zaman bile cok ucuk rakamlar isteniyor.Orneğin ilford 125 iso icin yerine göre 12-15 ytl arasında değişen fiyatlar duyuyorum ve alternatif bulamdığım için almak zorunda klıyorum.bu sadece ilford icin gecerli değil diğer markalarında fiyatları cok farklı depil.ancak ingilterede ilfordun FABRİKA ÇIKIŞ UCRETİ 4 POUND tabiki ben burada o fiyata bulmayı düşünmüyorum ama s/b film kullnan varsa ve beneden daha ucuza temin eebiliyorsa bana adres yada tlf numarası vererek bana yardımcı olabilirmisiniz

Tarih: 7 Haziran 2007, 07:23 - İp: 195.***.**9.245
zelena
zelena (üye)
İzmir / Amatör

Evet Evet aynı dertten şikayetçiyim.burada çok pahalı bu meretler.dediğin de doğru ingilteredeki fabrika cehshire da. lütfen bize yardım edin nerden buluaz ucuz film izmirde.yada getirtelim bi yerlerden.

Tarih: 7 Haziran 2007, 08:10 - İp: 195.***.**9.245
okavas
okavas (üye)
İzmir / Amatör

Evet ama nasıl olacak bu bizim ikimizin istemesiyle olacak birşey değil.birilerinin yardım etmesi gerekiyor

Tarih: 7 Haziran 2007, 08:15 - İp: 195.***.**9.245
okavas
okavas (üye)
İzmir / Amatör

özür dilerim yanlış oldu yudarıdaki rakam 2.4 pound olacak o

Tarih: 7 Haziran 2007, 08:41 - İp: 195.***.**9.245
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Arkadaşlar İzmir konusunda birşey diyemem ama Ankara derseniz özellikle gidip sordum Sanfo Fotoğrafçılıkta (http://www.sanfo.com.tr/) siyah / beyaz filmler var ve fiyatları 8 YTL civarında, ellerinde olmasada getirtebiliyorlarmış ancak şehirdışı gönderim nasıl oluyor onu bilmiyorum yukarıdaki linkten ulaşıp sorabilirsiniz isterseniz. Benden ancak bu kadar olabildi kusura bakmayın.

Tarih: 7 Haziran 2007, 15:40 - İp: 81.***.**5.83
okavas
okavas (üye)
İzmir / Amatör

yardımın icin teşekkürler verdiğin siteye hemen bakıyorum

Tarih: 7 Haziran 2007, 18:01 - İp: 195.***.**9.245
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

Merhaba,

izmirde kemeraltında Hamza Rüstem'de s/b film bulabilirsin.Genelde 400asa'lıklar 8 ytl civarıdır.Ben kodak t-max ve fujifilm neopan kullanıyorum.

Bir de bir ara istanbuldan 70 80 ytl'ye sarma film almıştım.Beni çok uzun süre idare etti.Böyle çoook uzun şerit halinde ve sen kullandığın film makaralarını atmayıp onlara sarıyorsun.Bir makaraya 38 tane falan poz denkleyebiliyorsun..

Daha detaylı bilgi için bana mesaj gönderebilirsin.

kolay gelsin.

Tarih: 13 Haziran 2007, 11:57 - İp: 212.***.**4.114
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

İstanbul'dan zoom ithalata bakınız ,yardımcı oacaklardır...

Tarih: 19 Haziran 2007, 10:21 - İp: 88.***.**8.106
agacsakalx
agacsakalx (üye)
İzmir / Amatör

Selam geç oldu bu cevap ama çok takip edemiyorum.
İzmirdeydim son 4 yıldır şimdi istanbula döndüm.BEn genelde istanbuldan eminönünde ki fotoğrafçılardan adını bilmiyorum saatçioğluunun orlarda yaşlı bi teyze işletiyordu sanırım, ondan ucuza bayat film alıyordum 25 , 30 liraya fortepan.Saatçioğlundan ise en son 65 ytl ye hp5 almıştım yani demek oluyorki filmler kalitesşne göre 2- 4 lira arasında oluyor.Orda olsam yardımcı olabilirdim.Bence ordaki fotoğraf topluluklarını deneyin onların ellerinde ucuza aldıkları filmler olyor benim anlattığım şekilde.İngilterede bu kadar ucuz demek.Artık ordan alırım 1 ay beklelem gerek sadece ....

Tarih: 10 Temmuz 2007, 23:02 - İp: 88.***.**9.241
okavas
okavas (üye)
İzmir / Amatör

evet bende geçenlerde forte pan 400 sarma filimi 27 ytly aldım 30.5 metre film var içinde bir arkadaşım istanbuldan gönderdi asanırım senin bahsettiğin yerden almış olmalı teşekkür.ama hala izmirde ucuz filim yok hamza rüstem denilen yerdeyse fiyatlar gayet uçuk oradan alışveriş kyapmak son tercihim zaten bir cok kişi bence orayı son tercih olarak kullanmalı

Tarih: 11 Temmuz 2007, 23:45 - İp: 85.***.**1.63
kaanbaba
kaanbaba (üye)
İstanbul / Meraklı

istanbulda sirkeci kolaylıkla bulunabilir
s/b filmde çok bayat olmadıktan kullanılabilir
sadece banyoda biraz fazla bekletmeniz ii olur
2005 son kullanım tarihli filmleri hala kullanıorum wede hiç bi sıkıntı yaşamıyorum

zoom ithalat ta bulabilirsiniz ama pahalıdır
murat ekinci (hacı) bence en ucuza bulabilceiniz yer
yerinide anlatıım
sirkeciden cagalogluna çıkan yokusu tırmanmaya başlıyoruz
nerdeyse 150 metre tırmanınja sagda
evren han war
onun 2. katında büro da satış yapar
baskı yapmak için kart falanda bulabilirsiniz bu arada

banyo için pamuk ticaret i tavsiye ederim

bunun yanında
rıfat tunc ta hem baskı ve film için ucuz yerlerden biridir
212 513 24 09