zino
zino (üye)
Düzce / Meraklı

Sb Fotoğraf Yaratmak

renkli bir fotoğrafı sb a dönüştürmek için sizlerden birtakım ipuçları rica ediyorum. çok kapsamlı bir konu, biliyorum ancak bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. photoshop da hangi yolları izlemeliyim? bunun haricinde başka önerileriniz var mı? bu konuda yardım alabileceğim web sayfaları var mı? teşekkür ederim...

Tarih: 12 Şubat 2011, 21:36 - İp: 78.***.**7.228
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

standart ayar: photoshop ile fotoyu açın ve CTRL+U yapın.

ikinci bir yöntem, fotoyu ps ile açın. katmanı çoğaltın (ctrl+j) ve üstteki katmana CTRL+U yapın. katman geçirgenlik ayalarından COLOR u seçin.

yöntem-3
nikcolor effect proyu kurun orada siyah beyaz bir sürü hazır ayar var.

not: siyah beyaz konusunda çeşitli yöntemler vardır. ben en belirginlerini yazdım.

Tarih: 12 Şubat 2011, 21:43 - İp: 88.***.**3.0
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğrafı SB yapmak için çok fazla yol var ama en pratik ve en kullanışlı yöntem Image > Adjustments > Black & White menüsünü kullanmak olacaktır. Burada her rengin ayrı ayrı grideki tonlarını ayarlayabilirsiniz.

Tarih: 12 Şubat 2011, 22:08 - İp: 92.***.**5.11
zino
zino (üye)
Düzce / Meraklı

remi, bugün forumda ilgimi çeken konuları incelerken sizin birçok yorumunuzla karşılaştım. çok faydalı bilgilerdi. belli ki hem bu işi seviyorsunuz hem de olaya hakimsiniz. cevabınız için de teşekkür ederim, bu konuda çalışmaya hemen başlayacağım.

Tarih: 12 Şubat 2011, 22:26 - İp: 78.***.**7.228
zino
zino (üye)
Düzce / Meraklı

glorfindel, size de teşekkür ederim. söylediğiniz yöntemle çalışmalar yapıyorum, sanırım zamanla biraz daha geliştirebilirim. tekrar teşekkür ederim..

Tarih: 12 Şubat 2011, 22:28 - İp: 78.***.**7.228
tufanozyamak
tufanozyamak (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Selamlar Zino.En güzeli photoshop yada v.s program türlerine girip bilgisayarını iyice yavaşlatma.Sizlere tavsiyem Picasa 3.0 yüklemen.Çok kolay,basit ve o kadar etkili bir program hem fotoğraflarınıda kolaylıkla yedekleyebiliyor bu program en azından garantiye alırsın...Zaten programı 20 dakikada çözersin...Bir sorun olursa mesaj atabilirsin..Bu arada 81.ilimiz Yeşil Düzcemize selamlar bir anne memleketim Düzce olarak:-)

Tarih: 12 Şubat 2011, 23:15 - İp: 188.***.**6.53
zino
zino (üye)
Düzce / Meraklı

teşekkürler tufan...

Tarih: 13 Şubat 2011, 22:03 - İp: 78.***.**7.228
  • 1