caz
caz (üye)
İstanbul / Amatör

Film Secimi.

Merhaba arkadaslar,
siyah beyaz ve renkli film secimlerini nasil yapacagimizi anlatan bildiginiz iyi bir kitap varmi?
Kapali ve az isikli mekanlarda yapacagimiz siyah-beyaz fotolar icin hangi filmleri önerirsiniz? Düsüncelerinizi lütfen yazin. Tesekkürler.

Tarih: 14 Şubat 2005, 21:16 - İp: yok
caz
caz (üye)
İstanbul / Amatör

Ayrica ucuz ve kaliteli tab icin Istanbul'da önerebileceginiz yerler nereler?

Tarih: 16 Şubat 2005, 22:21 - İp: yok
icoskun
icoskun (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Filmin S/B veya Renkli olması tamamen kişisel tercihtir. Her iki filmide istediğin yerde ve ışık şartlarında kullanabilirsin.
Genellikle az ışıklı ortamlarda daha kolay çalışmak için 400-800 Asa gibi filmler tavsiye edilir.
Aynı konuyu S/B ve renkli filmle çekerek bir kıyaslama yap. Her iki fotoğraftan aldığın etki, tasarladığın görüntüyü aktarmadaki başarı hangi filmde daha iyi ise o filmi kullan.
Başarılar...

Tarih: 17 Şubat 2005, 14:50 - İp: yok
caz
caz (üye)
İstanbul / Amatör

Tesekkürler. Ama aslinda sormak istedigim su:
S/B veya renkli olsun film secerken hangi ASA filmi hangi ortamlara göre secmemiz gerektigi, ve de hangi ASA filmleri büyük ölcülerde bastirabiliriz??
Bu gibi detay konularda bilgilenmek istiyorum. Bu yüzden acaba bunlari iyi anlatan bir kitap veya baska bir döküman bulabilirmiyim??

Tarih: 23 Şubat 2005, 22:52 - İp: yok
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

Bu işin meraklısıyım. Bir de S/B fotoğraflar üzerinde çalışmak istiyorum. İstanbul'da 13x18 ve üzeri S/B baskı albileceğimiz uygun fiyatlı yerler hakkında bilgi verebilirmisiniz?S/B filmler ortalama ne kadardır?

Caz, ben renkli filmde tercihen Kodak (400 ASA) Ultra kullanıyorum. Kendimce flaşsız, karanlık ortamlarda iyi sonuçlar alıyorum. S/B filmi ucuza nereden alırız. En son 10'lu Kodak (200ASA) Gold aldığımda adedi 2.450.000TL idi, ama 5-6 ay oldu.

Işığınız bol olsun...

Tarih: 11 Mart 2005, 00:15 - İp: yok
  • 1