xbagcix
xbagcix (üye)
Almanya / Amatör

Film Nasıl Açılır?

Ben de SB filmlerimi kendim banyo yapmaya karar verdim. Bu konuda dökümanlar okuyorum. Gördüğüm kadarıyla pek zor değil. Bulduğum dökümanlarda hep "filmi karanlıkta açıp sipirale sarın" falan diyor. Ama nasıl açılacağını bilmiyorum. Sağlam da bişey meret.
Filmi nasıl açacağımızı anlatırsanız sevinirim.

Tarih: 29 Kasım 2008, 23:33 - İp: 88.***.**6.21
kacar1
kacar1 (üye)
Kocaeli / Amatör

filmi makaradan çıkartmak için çeşitli yöntemler var bunlardan birincisi karanlıkta gazoz açağı veya kenarlarından bastırarak çıkarıp spirale sararsın ki bu biraz tecrübe ister ikincisi filmi bir film çıkartıcı bir aparatla ucunu çıkartır aydınlıkta spirale tutturur karanlıkta sararsın üçüncüsü ise başka bir filmin ucunu hafif ıslatıp makaranın içine sokarsın film ıslak olduğu için diğer filme yapışır sert olarak çekersin ve filmin ucu çıkar spirale aydınlıkta tutturur karanlıkta sararsın

bu işleri önce aydınlıkta deneme yaparak el becerisi kazanırsan karanlıkta daha rahat edersin

Tarih: 30 Kasım 2008, 18:03 - İp: 85.***.**9.217
xbagcix
xbagcix (üye)
Almanya / Amatör

Filmi ıslatmak iyi taktikmiş. Yazdıklarınız için teşekkürler.
Kenarlarından bastırmaya takıldım yalnız. Bu şekilde bastırarak açılıyor mu?

Tarih: 30 Kasım 2008, 18:42 - İp: 88.***.**2.4
kacar1
kacar1 (üye)
Kocaeli / Amatör

evet açılıyor ama dediğim gibi karanlıkta biraz el becerisi istiyor .istersen bir tane film alıp boş dene sonuçta sana 2 yada 3 milyona mal olur hem rahat rahat spirale sarmasını öğrenirsin.

Tarih: 30 Kasım 2008, 19:57 - İp: 85.***.**9.217
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Karanlıkta, karga burnu veya kan keski yardımı ile sadece yan kapaklara müdahele ederek açın..

Bu işlemi yaparken, banyoya başlamadan önce, filmin ıslanmaması ve çizilmemesine dikkat edin..

İyi çalışmalar diliyorum..

Tarih: 1 Aralık 2008, 17:51 - İp: 78.***.**0.107
  • 1