makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Windows Sorunu

program işinden anlayan tüm arkadaşları ivedi biçimde bu başlık altında yardıma çağırıyorum

XP home kurulu bir bilgisayar sürekli belirsiz zamanlarda aniden kapanıyor ise sorun ne olabilir ?
virüs programları ile ne buldumsa sildim
hala durum devam edince format atmaya kalktım fakat bür türlü tamamlayamıyorum
çünkü formata kalkışınca daha sık ve çabuk kapanmaya başladı bu yüzden yeni kurulum tamamlanamıyor
fikriniz varmı ?

Tarih: 30 Ekim 2007, 11:19 - İp: 62.***.**4.162
erkanbayir
erkanbayir (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

bilgisayarın kapanıyorsa besleme trafosunda, program kapanıyorsa yüklemiş olduğun virüs programlarının kalan artık dosyaları tarafından kasmasından kapanır .anakartınıda kontrol ettirmeni tavsiye ederim

Tarih: 30 Ekim 2007, 11:26 - İp: 85.***.**4.115
makara
makara (üye)

dizüstü bilgisayar bendeki
geçenlerde yanlış adaptör taktığım için hemen adaptör soket girişinde ünite varmış onu yaktım
şu an adaptör takılı iken çalışıyor, batarta şarz olmuyor.
o ünite yüzünden olabilir o halde?

Tarih: 30 Ekim 2007, 11:32 - İp: 62.***.**4.162
warp83
warp83 (üye)
İstanbul / Meraklı

Magara kardeş Wİndows olası donanım arızası veya sorunlarında kendini otomatik olarak kapatır. Bu tersi içinde geçerlidir. Yine aynı şekilde bilgisayar başlangıcında Windows aygıtları denetler sorun algılarsa kendini başlatmaz. Buna sebep olan başlıca sorunlar şunlardır:
1- Bilgisayarın elektirk aksamında problem vardır. (Bu power supply de olabilir, oradan anakarta giden güç atkatırm kablolarında da olabilir ve ya anakartın elektrik aksamında da olabilir. )
2- RAM slotlarında veya RAM lerde sorun olabilir.
3- Donanım çakışması olablir. (BU ekran kartı olur, ses kartı olur, CD-ROM olur veya harddisk olur.)
Senin söylediğine bakılırsa sorun bence büyük ihtimal elektrik aksamından gibi gözüküyor. Tabiki de buradan ne söylersek boş.
Bilgisayarı teknik bir servise göstermende fayda var. Sonuçta en son sözü onlar söyleyecektir.
Bilgilerim doğrultusunda yardımcı olmaya çalıştım. Yanlışım varsa lütfen düzeltin.
Saygılarımla, iyi geceler.

Tarih: 31 Ekim 2007, 00:18 - İp: 88.***.**0.169
makara
makara (üye)

teşekkür ettim

Tarih: 31 Ekim 2007, 11:02 - İp: 62.***.**4.162
  • 1