eram
eram (üye)
İstanbul / Meraklı

Resimleri 3kb-4kb Yapmak

148 x 174 ebatındaki resimleri toplu olarak 3 kb -4kb arasında yapmam gerekiyor bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlarım var mı acaba ?

Tarih: 9 Eylül 2011, 12:13 - İp: 78.***.**1.129
wemark
wemark (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Resimleri "gif" olarak yapman gerekir. Çünki gif en düşük kalite resim formatı ve genellikle web ve icon olarak kullanılır.

Tarih: 9 Eylül 2011, 15:32 - İp: 78.***.**6.217
eram
eram (üye)
İstanbul / Meraklı

jpeg formatında olması gerekiyor photoshopta web de farklı kaydet derken ayarlıyorum ancak.

Tarih: 9 Eylül 2011, 15:34 - İp: 78.***.**1.129
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

photoshopu açıp görseli açıp sawefor web &devices kısmına tıklayın. en üstteki açılır menüden jpg, gif, png gibi formatlar var. uygun bir format seçin. altındaki seçeneklerden 5 kademe olarak kaliteyi düşürüp artırabilirsiniz. her kademe düşürüşünüzde boyut azalır. boyutun azldığını yada arttığını görmek için soldaki tek pencereyi iki pencere yapmanız gerekiyor. bunun için solda üstte ikili seçenek var ona tıklauyın. böylece iki ayrı pencerede görünecektir. bunlardn soldaki orjinal sağdaki ise kalitesi değiştirilmiş olandır. ve her iki pencerenin altında kb cinsinden boyutları yazıyor. oraya bakarak sağ üstteki 5 kademeli ayar yerinden değişiklik yapıyorsunuz. böylece her kalite ayarı değiştirdiğinizde bir gözünüz soldaki pencerelerden sağdakinin altındaki rakamların olduğu yerde olsun. kalite düştükçe foto kalitesi düşer boyutta düşer. mantık bu.

elinizdeki resimler çok ise bunu actions olarak yapabilirsiniz.

bu görselin boyutu 27,7 KB (28.360 bayt) gelmekte

fakat bu görselin boyutu 3,64 KB (3.729 bayt) gelmekte.

boyutu düşürmek için jpg seçtim ve kalite olarakta lov yani en düşük kalite seçtim. örnek olsun diye gösterdim.

Tarih: 10 Eylül 2011, 00:51 - İp: 78.***.**8.44
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

jpg, gif ve png bunların ne alnlama geldiğini bilmen gerekir.

Tarih: 10 Eylül 2011, 00:54 - İp: 78.***.**8.44
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

photoshopta fotografı ayarladıktan ve kaydettikten sonra, paintte acarak hiçbir işlem yapmadan sadece save derseniz boyutun dustugunu gorursunuz.

Tarih: 12 Eylül 2011, 13:16 - İp: 88.***.**8.140
dewilboys
dewilboys (üye)
Aydın / Meraklı

bir aralar e-okul sistemine öğrenci vesikalıkğı yüklemek için kullanmıştım resimler 10kb altında jpg formatında olmak zorundaydı ... image resizer programın adı rahatlıkla bulabileceğin bi program bulamazsan söyle arşivime bakayım yardımcı olmaya çalışırım

Tarih: 12 Eylül 2011, 20:33 - İp: 88.***.**7.69
maksfoto
maksfoto (üye)
Antalya / Özel Gün Fotoğrafçısı

çok kolay bu. al sana program hemde toplu şekilde yapabilirsin. http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=pixresizer&lid=1080

Tarih: 23 Şubat 2012, 14:46 - İp: 88.***.**0.250
  • 1