t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

Outlook Port Ayarları

Herkese merhaba burada bir yazılım anlatmayacağım fakat Outlook ile ilgili bir gündür beni uğraştıran ve internette sorunumu çözecek yardımı tam olarak bulamamdan burada anlatacağım.

Şirketin web adresi üzerinden mail adresleri aldığımızdan Microsoft Outlook kurulumu yaptım. Gelen mailleri alıyor fakat mail gönderemiyordum.
hata kodu olarak;
"SMTP, Bağlantı Noktası: 25, Güvenli(SSL): Hayır, Yuva Hatası: 10051"

-Araçlar

-Eposta hspları

-mevcut posta hsb çift tıklıyoruz

-açılan pencereden DİĞER AYARLAR

-İNTERNET E POSTA AYARLARI sayfası açılacak

-GİDEN SUNUCU sekmesi açılarak giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulamsı gerekiyor seçneği işaretlenir kullanıcı adı ve parola girilir.

-Tekrar yukarıdaki menülerden GELİŞMİŞ ayarlar tıklanır Giden Sunucu: 25 ' i 587 olarak değiştiriyoruz. tamam dediğimizde sorunun çözülmesi gerekiyor. eğer sorun çözülmez ise telekomu arayarak port ayarlarınızı kontrol ettiriniz çok fazla spam geldiği için giden sunucu (önceden 25 olan) engelliyorlar ve oradaki değişmesi gereken rakamı söylüyorlar.

Tarih: 21 Temmuz 2009, 15:57 - İp: 78.***.**1.66
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

güzel bilgi.
fakat ben yinede eposta işlerinde hem spamdan korunmak olsun hemde pcde port açıklarından gelebilecek tehlikeler olsun hemde e-postalara gönderilen virüsler olsun onlardan korunmak adına şu hotmail ve gmail gibi hizmetleri yeğlerim.
hatta zaten öyle yapıyorum.
ama kapalı sistemlerde çevirim dışı olan ağ üzerinden paylaşılan olaylara sözüm yok tabi.
ama sanki gmail onunda çaresine baktı gibi.,
kulanmadığım için iddialı değilim bu konuda (çevirim dışı gmail kullanmak olayını)

Bunca yıllık yazılım uzmanı sanki tahtını dünkü yeni yetme fakat çok çalışan googleya kaptırdı gibime geliyor.

belkide sadece bana öyle geliyordur yada okuduğum her sitede ve her pc dergileride öyle sanıyorlardır
kimbilir

yoksa siz hala annenizin margarinini mi kullanıyorsunuz?
reklamı aklıma geldi şimdi

Tarih: 22 Temmuz 2009, 12:30 - İp: 88.***.**3.62
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

Haklısın Remi fakat şirket için yaptığımız yazışmalar ve bilgi aktarımları için şirket uzantılı mail adresi kullanmak kurumsallık açısından daha olumlu oluyor

Tarih: 22 Temmuz 2009, 12:38 - İp: 78.***.**1.66
waterdust
waterdust (üye)
Muğla / Profesyonel Fotoğrafçı

kardeş sağol sayende hangi portu yanlış yazmış olduğumu farkettim.çıldıracakken kurtardın beni...

Tarih: 5 Nisan 2011, 09:51 - İp: 78.***.**5.67
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

benim de başıma gelmişti bu durum.
Posta alabiliyordum ama gönderemiyordum.
Kullandığım hosting'in outlook hesap ayarlarını tekrar yaptım düzelmişti.
Zira, gmail'in ve benim hosting'in ayarları farklı idi.

Tarih: 5 Nisan 2011, 14:09 - İp: 78.***.**8.188
  • 1