fotokuti
fotokuti (üye)
İzmir / Firma

Dvd Ye Kopya Koruma Koyma Prğ

arkadaşlar yapmış olduğum dvd lerin kopyalanmamasını istiyorum.bunu nasıl yapabilirim bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.(en azından nero ile kopyalayamasınler)

Tarih: 26 Ağustos 2011, 16:13 - İp: 88.***.**7.57
wemark
wemark (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

O işi evinizde yapamazsınız. Öyle kolay olsaydı bütün yazılım şirketleri başta da microsoft olmak üzere yaparlardı. Bütün DVD ve CD ler kopyalanabilir.

Tarih: 26 Ağustos 2011, 22:07 - İp: 78.***.**6.217
kose32
kose32 (üye)
Isparta / Amatör

ne yazikki oyle bir sey mumkun olmuyor bende cok aradim

Tarih: 28 Eylül 2011, 23:00 - İp: 93.***.**5.101
beyaztr35
beyaztr35 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Eger senin istedigin sifreli cd,dvd,veya flash disk ise soyle bir program var
master voyager,google amcadan aratirsan bulabilirsin

Tarih: 29 Eylül 2011, 17:14 - İp: 95.***.**1.198
ozgurerbil
ozgurerbil (üye)
İstanbul / Amatör

internette bu konuyu araştırırken denk geldim çoğu kimse imkansızlıktan bahsetmiş imkansız diye bir şey olmadığını yazdıklarımı okuyanlar anlayacak sene 1999 da elime bir mürşit cd si geçti meslek hayatıma ilk başladığım yıldı bu arada mürşit kuran öğreten bir cd dir . O zamanlar 280 usd verip aldığım yamaha marka 8x cd yazıcımla bir kopya almak istedim kendime bir baktım cd belli bir yerde yandı cd rom okuyamaz oldu o zamanlar mause u oynatsan cd rw cd yi yakardı neyse ben 2. cd yi denedim gene aynı yerde yandı cd cd nin içinde lazer kilit olduğuna karar verdim ve cd nin içindeki dosyaları incelemeye başladım bir tane dosya buldum o dosya salt okunur bir dosyaydı programı hdd ye kopyalayıp o dosayayı çıkarıp sonra hdd den cd ye yazmaya karar verdim ve dosyayı çıkarıp programı cd ye yazdım ve gördümki program exe si bu dosyaya bağlanmış exe bu dosyayı görmeden kurulum yapmıyor. İşte gödüğünüz gibi şahane bir lazer kilit bir çok yazıda böyle bir sistem olsa microsoft kullanırdı demişler adamlar bu güzel yöntemi 14 yıl önce mürşit cd sinde kullanmıştı

Tarih: 1 Aralık 2013, 00:49 - İp: 78.***.**3.78
farantic67
farantic67 (üye)
Tekirdağ / Özel Gün Fotoğrafçısı

zaten siz bir dvd deki bir dosyayı açtığınızda bilgisayar onu kendi belleğine almak zorundadır yani dvd den çekmek zorundadır. Bu yüzden koplayamaya karşı koruma yapamazsınız. tek yapabiliceğiniz şu olabilir dvd içinde kendine özel bir görüntüleme programı verirsiniz o program olmadan yani dvd takılı olmadan o dvd açılamaz. oyunlardaki crack olayı gibi düşünebilirsin ama onu da virtual dvd ile aşabilirler. kısaca imkansız olmasada tamamen kendi sistemini üretmen gerekir ki inanılmaz maliyetli bir şey olur. Program dersen öyle bi şey yok.

Tarih: 5 Ocak 2014, 14:04 - İp: 81.***.**4.181
  • 1