alpayb
alpayb (üye)
İstanbul / Meraklı

Cpac Imaging Pro 3 Psd Formatta Kayıt

CPAC Imaging Pro 3 programı PSD formatta kayıt yapabiliyor mu? Ya da soruyu şöyle sorayım düzenlenen fotografı layerli kayıt yapabiliyor mu?

İyi çalışmalar.

Tarih: 24 Mayıs 2009, 13:40 - İp: 88.***.**6.41
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

çıktıyı tiff olarak alabiliyorsa o zaman psdye gerek kalmaz.

Tarih: 24 Mayıs 2009, 15:35 - İp: 88.***.**7.59
alpayb
alpayb (üye)
İstanbul / Meraklı

Çıktıyı tiff alabiliyor. Ancak önemli olan TIF formatı da transparan olarak kaydedebilmesi. Ben programda bunu yapamadım. Bir fikri olan varsa sevinirim.

Tarih: 24 Mayıs 2009, 17:07 - İp: 88.***.**6.41
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

çıktıyı evet bgsi transparan vermiyor. İlla bu olsun demiyorsan vertus ve primatte senin için biçilmiş kaftan. ben bu programı kullanmıyorum. çok kasıyor sistemi.

Tarih: 24 Mayıs 2009, 17:20 - İp: 88.***.**7.59
alpayb
alpayb (üye)
İstanbul / Meraklı

Çok uzun zamandır Photoshop kullanıyorum ve iyi olduğumu söyleyibilirim. Ancak bu saç dekupesi illallah dedirtti. Denemediğim program kalmadı. Stüdyolarda çıraklar yapmaya başladı bu işi. Biz çözemedik. Deli olmamak işten değil.

Tarih: 24 Mayıs 2009, 17:45 - İp: 88.***.**6.41
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

size bu saç dekube için şıu kadarını söyleyeyim, ustam ve ortağım bu saç işinde kesinlikle bir plugin kullanmaz. Şu bildiğimiz background eraser ile yaparlar. Çokda seri oluyor. Ama benim alışkanlığım vertus. her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Kaldıki photoshop cs4 te filter menüsündeki extrac aracı artık yoktur.

çünkü o işi yapan birçok yöntem var artık. Sanırım olayı biraz özetleyebildim. kolay gelsin.

Tarih: 24 Mayıs 2009, 17:52 - İp: 88.***.**7.59
alpayb
alpayb (üye)
İstanbul / Meraklı

Zaten en doğru sonuç photoshopta background eraser tool la oluyor. Ancak bir şeyi eksik yapıyorum herhalde ki saçın kenarında 2-3 pixel kadar zemin kalıyor.

Tarih: 24 Mayıs 2009, 18:05 - İp: 88.***.**6.41
  • 1