setenay_
setenay_ (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar Lütfen Yardım!!!!

Ben Öğretmenim ve okuldaki bütün çocukalrın fotograflarını normal bir dijital fotoğraf makinası ile çekip MEB'in sayfasına atmam gerekiyor,faat fotoğrafların 5 Megapiksel olması gerekli.Şimdi;direk dijital fotoğraf makinası ile 5 megapiksel vesikalık fotoğraf çekebilirmiyim;yada çektiğim fotografların boyutunu 5 megapiksele nasıl küçültürüm,yaklaşık 600 öğrenci var bunu 600 foto için uygulayabilir miyim?
Arkadaşlar çok acil lazım,hemen cevap yazarsanız çok sevinirim

Tarih: 6 Mart 2007, 21:11 - İp: 85.***.**5.20
drego
drego (üye)
Kocaeli / Amatör

fotograf makinesi marka model nedir? makinelerin genellikle fine best small large gibi ayarları vardır. makine kaç mp? 600 fotografı tek tek ps veya başka bir editör kullanarak düzenleyebilirsiniz ancak uzun zaman alacaktır. bir de web sitesine yükleyecekseniz 5 mp çok fazla değil mi? bi yanlış anlama olmasın sakın? yardımcı olabileceğim başka bi konu olursa mesaj atın lütfen. saygılarımla...

Tarih: 6 Mart 2007, 22:28 - İp: 88.***.**3.105
abugra
abugra (üye)
Bursa / Amatör

1- 5 megapiksel değil, 5 kb

2- Photoshop veya benzeri bir program şart.

3- Konu uzun e-posta: [email protected], görüşelim.

Tarih: 7 Mart 2007, 01:26 - İp: 88.***.**6.22
hattaba
hattaba (üye)
Hatay / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba hocam size yardımcı olacak porogramı internetten bulabilirsiniz bulamazsanız msn adresinizi yazın yollayım ok

Tarih: 7 Mart 2007, 18:02 - İp: 85.***.**2.49
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

HOCAM NE OLDU SESİNİZ ÇIKMADI HEPSİNİ YAPABİLDİNİZMİ İNŞALLAH DEDİKLERİMİ UNUTMAMIŞSINIZDIR TAKILDIGINIZ KONU OLURSA ADRESİM SİZDE VAR BİRDE BU GÜN AKLIMA GELDİ BENİM MAKİNAYLA 1 MP DE ÇEKMİŞTİM BEN EGER 8VEYA9 KB Yİ GEÇERSE
220X175 OLAN KISMDAN 220Yİ 175 175 OLAN KISMIDA 135 DÜŞÜRÜP KAYDEDERSEN DAHA KOLAY OLUR TOPLU OLARAKDA HEPSİNİ İŞARETLEMEN YETERLİ OLUR KOLAY GELSİN.

Tarih: 8 Mart 2007, 02:13 - İp: 81.***.**2.108
  • 1