lifeforfun
lifeforfun (üye)
Ankara / Amatör

Aktarılan Resimler Feci? Yardım:(

Herkese merhaba sorunum baya karışık yardımınıza ihtiyacım var Samsung Digimax a-50 dijital fotograf makinesi aldım,alette teknik sorun yok (makinenin lcd sindeki görüntüler süper) ama çekilen resimler bilgisayara akratıldığında,paralel şekilde kesik ve negatif görünümlü çıkıyor ( puzzle gibi paramparça)ve videolarda bozuk vcd ler gibi kare kare.. ama başak bilgisayarda aynı sorun olmuyor düzgün çıkıyor.usb 2.0 kullanıyorum alet de 2.0 destekli,usb driver ı yüklü,sistemim xp professional,usb bağlantılarımda diğer şeyler ( flash disk vs) sorunsuz çalışıyor. yani resimler makineden benim bilgisayara aktarılırken bir çeşit bozulmaya uğruyor.. ne olduğunu çözemiyorum,bilen varsa lütfen yardım etsin şimdiden teşekkürler iyiki varsınız.. [email protected] mailim.. dileyene bozuk resmin örneğini gönderebilirim...

Tarih: 4 Şubat 2006, 10:30 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

bize gel beraber bakalım ben yetkili servisiyim elindeki makinenin

Tarih: 4 Şubat 2006, 11:24 - İp: 85.***.**6.78
lifeforfun
lifeforfun (üye)
Ankara / Amatör

ilginize tesekkurler ama sorun makınede değil,diğer bilgisayarlarda sorunsuz aktarım yapıyor,sorun benim bilgisayarımda ama tam olarak ne olduğunu çözemedim.. usb bağlantısında sorun olabilir yada çakışan birşeyler var... tüm usb driverlarını kaldırdık tekrar yükledika am sonuç değişmedi, cihaz usb 2.0 istiyor ben de 2.0 kullanıyorum diye biliyorum, ama 1.1 kullanıyorsam da bunu nasıl anlayabilrim?

Tarih: 4 Şubat 2006, 11:42 - İp: 85.***.**8.225
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Foruma hoşgeldin lifeforfun,foruma hoşgeldin. Önce makinen hayırlı, sonra sorunun geçmiş olsun. Sana tavsiyem bir card-reader bulup, aktarmayı onunla denemen. Bulamzsan da bir tane almanı tavsiye derim, çok pahalı birşey değil zaten, 10-20 ytl civarı...

Tarih: 4 Şubat 2006, 19:16 - İp: 85.***.**8.10
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

kendi bilgisayarınızda farklı bir kablo kullanmayı denedinizmi ?

Tarih: 5 Şubat 2006, 04:03 - İp: 85.***.**3.184
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

USB seviyenizi şöyle kontrol edebilirsiniz,
Win/XP için yazıyorum
control panel
system
hardware
device manager
universal serial bus controllers
orada usb 2.0 Enhanced host controller ...
bilgisayarınız 2002 den önce ise kesinlikle usb 2 değildir.

USB 2 cihazı USB 1 portta kullanıyorsanız, bu garip şeye neden olabilir.

Tarih: 5 Şubat 2006, 19:47 - İp: 85.***.**3.184
dogus06
dogus06 (üye)
Ankara / Meraklı

Aynı sorun bende de var yalnız kesinlikle hata USB den kaynaklanmıyor. Çunku mail yolu ile aldıgım fotograflarda da oldu. Aradan 2-3 ay gecınce fotograf bozuluyor. Duzeltebilecegim bir prg falan biliyorsanız cok guzel olacak.

Tarih: 21 Eylül 2006, 23:46 - İp: 88.***.**5.188
  • 1