diewolf
diewolf (üye)
Eskişehir / Amatör

Sarj Edile Bilir Pil Konusunda Acil

sevgili dostlarım sonunda kendime bir digital fotografmakinesi aldım.
sarj edilebilir pil olarak daha uzun kullanım süresi uzun olsun diye GP2600mA 2adet pil aldım . pilleri aldıgım yerde sarj aleti yokdu.
ikamet ettigim yeerde sarj cihazı satıldıgını görmüstüm hemen o dükkana giderek sarj cihazı sordum.
ellerinde sadece C.F.L. quick charger marka üzerinde 4adet C.F.L. 2300mAH. pilleri ile birlikde satılan cihaz oldugunu söylediler,bende elimde daha cok pil olacagını düsünerek satın aldım ve daha önce gp2600mAH pilleri satan söylemisti ilk sarjında en az 8 saat sarj etmem gerektigini söylemişti. ondan dolayı tam 8 saat sarj da tuttum daha sonra daha önce aldıgım 2 adet 2600mAH GP marka pilleri taktım en az 12 saat sarjda tuttum ilk önce sarj ettigim C.F.L. marka 2300mah pillerin 10 tane flaşlı fotograf cektikden sonra piller boşaldı. hayretler icerisinde kaldım hemen diger 2 pili taktım cünkü sarj cihazı ile beraber 4 pil vermişlerdi o iki pilinde 4 fotograf cektikden sonra boşaldıgını gördüm. su an gp marka 2600mah pilleri takmaya cekiniyorum cünkü onlarında cabuk bitecegi korkusu var. hemen forumda arastıma yaptım sarj cihazlarının kalitesinin önemini gördüm.
ve gp 2700mah 2 adet pille satılan gp marka sarj aletini gözüme kestirdim yanlız pillerde AAA ibaresi dikkatimi cekti fotogra makinem samsung digimax a6 kullanma klavuzunda 2 adet AA pille calısmasını tavsiye ediyor lburadan yola cıkarak AA veya AAA piller arasındaki fark cihaza zarar vere bilirmi güven ile kullana bilirmiyim birde elimdeki sarj cihazı üzerindeki 2300mah pilleri sarj etmek icin ise 2600mah piilleri sarj edebilirmi? yardımcı olursanız sevinirim simdiden cok tesekkür ediyorum.

Tarih: 30 Ağustos 2006, 12:46 - İp: 88.***.**3.91
iborotti
iborotti (üye)
Yurtdışı / Amatör

sevgili diewolf nh metal piller iyi acıldıgı zaman verimli kullana bilecegin piller iki ihtimal var ya pilleri cok adi aldın yada iklkinde iyi dolmadılar ortalama 250 300 fotograf cekmen lazım tam doluyken flashlı 150 200 olucak bu rakam aa aaa arasında ki fark pillerin ebatları aa pil bildigimiz kalem pil aaa ise kumanda pili yani onun küçük olanı ben aa tavsiye ederim pilli makina kullandıgım da ise gidip orjinal nikon ve sony stamina pil almıstım ikiside 2100 mah di ve nikon 3200 le flashlı 250 300 kare sony h1 200 kare cekiyordu ve 4 sene kullandım
tekrar doldur ve gene dene olmuyorsa aldıgın yere geri gotur. bir de pilleri tam bosaltmamak lazım o zman dolmuyor

Tarih: 30 Ağustos 2006, 18:04 - İp: 83.***.**4.30
diewolf
diewolf (üye)
Eskişehir / Amatör

sevgili iborotti
az önce eskisehirden gp2700 mah piller ile beraber sarj cihazı aldım en azından 16 saat sarjda durması gerekdigini söyledi satıcı birde onu deneyecegim .
ilgin icin sonsuz tesekkürler ........

Tarih: 30 Ağustos 2006, 18:25 - İp: 88.***.**3.91
diewolf
diewolf (üye)
Eskişehir / Amatör

sevgili cavan cok degerli bilgilerini bizimle paylastıgın icin cok tesekkür ediyorum hem kendim hemde forumdaki diger arkadaslarım adına .

Tarih: 4 Eylül 2006, 18:17 - İp: 88.***.**8.94
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

evet cavan bende yararlandım, teşekkür ederim bilgilerin için.

Tarih: 27 Ekim 2006, 00:10 - İp: 85.***.**2.156
esesli1975
esesli1975 (üye)
Eskişehir / Amatör

Arkadasların degerli bilgilerine tesekkur ederim.Ayrıca benim ekleyecegin sey:yeni alınan bir sarjli pilden hemen performans beklenmemeli,en az üc veye 5 sarjdan sonra istenilen elde edilebilir.

Tarih: 10 Kasım 2006, 16:21 - İp: 88.***.**7.41
  • 1