murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Ni-mh Ve Ni-cd

Canon S2 için 4 adet GP Ni-Mh 2500Mah pil kullanıyorum. Ayrıca 4 adet 800Mah Ni-Cd pilim var, bunları yedek olarak (NiMH'lar şarj olana dek) kullansam makinaya zarar verir mi? Verirse sebebi nedir? sonuçta her iki grup pil de 1.2volt, ancak Ni-cd'nin kapasitesi düşük.

Tarih: 22 Nisan 2006, 23:09 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

www.burukay.com öneriler /uyarılar

Tarih: 23 Nisan 2006, 00:40 - İp: 85.***.**9.250
alman
alman (üye)
İstanbul / Meraklı

sayın burkay,

* Makinenizin objektifini temizlik bezi, güderi gibi malzemeyle asla silmeyin. Merceğin yüzeyi hiç korumasız olduğu için kolayca çizilir.

denmiş ne ile temizlememiz gerekiyor peki !? Ben yumuşak güderi ile temizliyorum objektifimi... :S

Tarih: 31 Ekim 2009, 21:29 - İp: 85.***.**3.225
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Mih ile Cd'leri aynı anda kullanma da..

Tarih: 14 Kasım 2009, 12:50 - İp: 88.***.**2.9
fidella
fidella (üye)
Hatay / Meraklı

Kullanım açısından ni-mh ya da ni-cd pillerin makinaya bir zarar verebileceğini düşünmüyorum mh ile cd arasında en önemli fark cd pillerin çevreye çok zararlı kimyasallar içerdiğidir. cd pilleri şarj ederken sakın şarj aletinde unutaym deme uzun süre şarjda kalırsa patlama riski büyük, mh pillerin ise şarj aletinde uzun süre kalmasının bir zararı olmuyor, cd pillerin mh pillere göre tek avantajı kullanmadığın süre içerisinde pilin boşalması mh lere göre minimum yani cd pilleri şarj et 1 ay bırak 1 ay sonra kullanma şansın var.

Tarih: 23 Ocak 2010, 13:28 - İp: 95.***.**4.56
  • 1