lenore
lenore (üye)
Ankara / Amatör

Kodak'ın Li-ion Pilleri

ben kodak ın z730 modelini almayı düşünüyorum. pilinin az gittiğini ve çobuk bozukduğunu duydum. bu doğrumu? kullananlar yardımcı olursa çok mutlu olurum.

Tarih: 25 Ocak 2006, 20:48 - İp: yok
inan
inan (üye)
İstanbul / Amatör

bu pil olayını nasıl yaptığınızı öğrnebilirsek seviniriz.
pil problemi yaşamaya başladım da.

Tarih: 1 Eylül 2006, 00:17 - İp: 85.***.**6.92
sard
sard (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba droral,

site ve forum sayfasına yeni intikal ettim.Hepinize kolay gelsin.Paylaşım gerçekten mükemmel.
Kodak P880 aldım dün.
Batarya şarjı konusunda ikileme düştüm.Kitapçığında bataryanın şarj süresi 3 saattır yazılı idi.İlk sarjı ortalama 3 saat yaptım.Sarj esnasında kırmızı renkte yanan led yeşil olunca aldım bataryayı sarjdan.
Ama ilk sarj olduğu için daha fazla mı tutmalıydım acaba sarjda diye kafamda soru işareti oluştu.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Tarih: 30 Eylül 2006, 22:43 - İp: 85.***.**2.35
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba sard, foruma hoşgeldin. Yeni makinen hayırlı olsun. Merak etme yanlış birşey yapmamışsın. Şarj cihazı kırmızıdan yeşile dönünce, pilin dolduğunu anlar ve şarjı keser. Yani, istesen de daha fazla şarj edemezsin...

Tarih: 30 Eylül 2006, 23:38 - İp: 195.***.**1.31
canbayram
canbayram (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba, pil olayını ben de merak ediyorum. Bugün P880 için kullandığım KLIC-5001 pilin yan sanayi versiyonunu 45 liraya gördüm, almadım. Daha ucuz bi şekilde yapılabilecekse almaya da gerek yok tabi. Bu olay hakkında biraz daha bilgi verebilirseniz seviniriz, teşekkürler

Tarih: 2 Kasım 2006, 19:31 - İp: 85.***.**3.21
yilmaz47
yilmaz47 (üye)
Batman / Amatör

örnek bir pil yapma bu pil ixus serisi npl -1h içindir

link :

http://www.ixus-world.de/workshops/pakku/pakku_2.htm

Tarih: 2 Kasım 2006, 21:09 - İp: 88.***.**1.133
pilcisedat
pilcisedat (üye)
Ankara / Firma

pilleri piyasada nadir kişler satıyor