medmania
medmania (üye)
Eskişehir / Amatör

Hangi Pili Alıcam Yardım Lütfen

Merhabalar,
Elektirik işlerinden pek anlamadığım sorumun tam cevabını forumlarda bulamadığım için yardım istiyorum. Şimdiki makinemin içinde iki tane SONY AAA 1,2 V 600mAh Ni-MH pil var. iki tane daha almayı düşümüyorum. Bu 2100, 2300mAh'liklerden alsam (onlar da 1,2 V) sanırım ve orantısal olarak neredeyse 3 katdaha uzun ömür sağlayacak. Makinemde sorun olur mu?
**Daha önce şarjlı 600mAh'lık aynı tip mause daki pilleri denedim, onlar çalıştırmadı??? O da 1.2 V, o da Ni_MH pil.Onlarında bu mantığa göre makineyi çalıştırması ama daha kısa sürede bitmesi gerekmez miydi?
Şimdi pil alıcamda bu işten anlayan birileri doğru yolu göstersin lütfen, elimde patlamasın yüksek gerilimli piller

Tarih: 2 Nisan 2005, 21:17 - İp: yok
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba, pil konusunda az da olsa bilgim var, paylaşmak istiyorum. AAA piller benim bildiğim ince kalem pil olmalı ve teknolojinin ne kadar ilerleyip te en fazla kaç mAh AAA pil yaptığını bilmiyorum. AAA pillerin 1300mAh olanlarına rastladım. Ama fiyatlarını sormadım. İstanbul'da olsan adres verirdim, Ankara'da nerede uygun fiyatla alabileceğini bilmiyorum.

GP2300mAh AA çift 6.00 YTL olduğuna göre,
GP**mAh AAA çift yine 6.00YTL civarlarında olabileceğini düşünüyorum. (** mAh 1300-1800 arası olacağını düşünüyorum.)

Normal Alkaline pil kullandıysan makinenin açılmaması çok normal...

Sevgiler...

Tarih: 3 Nisan 2005, 11:54 - İp: yok
medmania
medmania (üye)
Eskişehir / Amatör

teşekkürler meraklisi, internetten bakıyorum 850 mAh2den fazla AAA henüz bulamadım zaten. Bu durumda yüksek akımlı şarj aleti almamın bi mantığı var mı acaba
Yoksa onlar bu pilleri de mi daha çabuk şarj ediyo. Bi de yüksek akım diyenlerim 500, 900, 1000 mAh akım kapasitesi olanları var. En çabuk 1000 olan şarj eder sanırım???

Tarih: 3 Nisan 2005, 15:23 - İp: yok
buba
buba (üye)
İstanbul / Amatör

600 mAh'i şarj eden büyük ihtimalle 850 mAhi de şarj eder ancak doğal olarak biraz daha yavaş olur. bu arada makinan hangi makina bide AAA pilin gücü az gelmiyo mu.

Tarih: 3 Nisan 2005, 16:09 - İp: yok
medmania
medmania (üye)
Eskişehir / Amatör

Sony cybershot DSC-U60, 2 adet Nİ-MH 1,2 850 mAh sony şarjlı pil kullanıyor. Dün teknosaya baktım adamlar uçmuş Amma kazık fiyatlara satıyolar gene. C.F.L markası hakkında birşeyler söyleyebilir misiniz? 4 tane kalem pille, fiyatıda uygundu Batıkentte markette ama, güvenip alamadım.

Tarih: 4 Nisan 2005, 09:40 - İp: yok
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

Yüksek akımlı şarj aleti derken ben sana pilin orj şarj aletini al derim. Her pili hızlı şarj edemezsin, ben GP lerde bir sorun yaşamadım, kimsedende böyle bir yanıt almadım.

1000mAh derken, mAh sayısı artınca pil de haliyle geç dolacaktır. Ama hızlı şarjlarda orj şarj aletinden bir zarar geldiğini görmedim.

Bnece eğer GP kullnacaksan ya bendeki gibi yada yeni versiyonu olan GP AA 2300 leri 1 saatte dolduran powerbank 2 miydi 3 müydü yazmıştım foruma 43 YTL diye öyle birşey al derim, Ayrıca bendeki şarj aleti AA ve AAA pilleri doldurabiliyor, alırken dikkat etmeni tavsiye ederim

AAA ve orj şarj aleti olanını görmedim, vardır diye düşünüyorum, ama bulamazsan 4xGP2300GP ve 1 saatte şarj al, kendine de AAA GP pil al bence...

Sevgiler... Celil...

Tarih: 4 Nisan 2005, 11:03 - İp: yok
medmania
medmania (üye)
Eskişehir / Amatör

İlgilenen herkese çokteşekkür ederim. Alışverişimi önerileriniz doğrultusunda yapacağım, çok faydalı oldu

Tarih: 4 Nisan 2005, 14:16 - İp: yok
  • 1