gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Canon S3 Pil Sorunu

Arkadaslar, son gunlerde makinam piller dolu olmasina ve sadece 20 foto cekmeme ragmen uyari veriyor.Cikan pilleri 1.0v olcuyorum.Pillerim Duracell 2500mah ve cfl 2300mah.Bu durumda makinadami problem var?

Tarih: 11 Ekim 2007, 12:49 - İp: 85.***.**2.4
huermen
huermen (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba Gibson, aynısı başıma geldi ve bu sitedede yazmıştım. Makine servise gidecek, haberin olsun. Pillerle vs alakası yok, arıza var, haberin olsun
Selamlar
Murat

Tarih: 11 Ekim 2007, 13:44 - İp: 88.***.**6.20
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Sanirim bu sorun S3'lerde sik yasaniyor.Dediginiz gibi servise gitmesi gerek.

Tarih: 11 Ekim 2007, 14:09 - İp: 85.***.**2.4
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

1,2 volt olamsı gereken pil ölçtüğünde 1 volt olarak çıkıyorsa şarz cihazını veya piileri kontrol etmek yerine makineyi neden servise gönderiyorsun anlamıyorum.

Tarih: 11 Ekim 2007, 15:41 - İp: 88.***.**1.210
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Sayin Burkay,hem pilleri hemde sarj aletini eskilerinin bozulmus olabileceklerini dusunerek yeni almistim.Danistigim bazi elektronikciler 1v.olculen pillerin dolu pil olmasi gerektigini soyleyince makinada bir sorun var diye dusundum.

Tarih: 11 Ekim 2007, 19:06 - İp: 85.***.**7.195
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Şarj cihazını değiştirin. 2,5 amperlik pilleri sıradan şarj cihazları ile şarj edemezsiniz...Etseniz de tam kapasite kullanamazsınız.... Üzerinde Ni-Mh yazan şarj cihazlarının da hepsi aynı kalite ve performansta değiller...Ni-Cd yazan şarj cihazları ise kesinlikle kullanılmamalı... Hesaplı ürünlerden ATABA nın bazı modellerini öneririm...Ancak tek tük de olsa arıza verebiliyor ve aynı randımanda kullanım sunmayabiliyor.... Bunun haricinde bulabilirseniz yüksek amperli bir Sony harika olur (Ben kullnıyorum hem hızlı hem de yüksek oranda şarj kapasiteli) ...Pilleri de en az iki veya üç kez tam şarj ve deşarj yapıp hafıza sıfırlaması yapın...Yeni pillerle le de denedikten sonra karar verin....

Tarih: 16 Ekim 2007, 14:27 - İp: 212.***.**0.13
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Onerileriniz icin tesekkurler,bende dediginiz gibi ataba at-308 sarj aleti ve 4 ad.duracell 2500 mah pil aldim.Pilin uzerinde 250 ma.da 16 saat sarz edin diyor ancak sarz aleti uzerinde 4x1.2v 150 ma.yaziyor.Bu durumda bu alet bu piller icin uygunmudur ve kac saat saat sarj edilmelidirler? Birde aletin discharge fonksiyonu var, bu faydalimidir? Cevabiniz icin tesekkur ederim.

Tarih: 16 Ekim 2007, 20:42 - İp: 88.***.**7.134
blackhawk1
blackhawk1 (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba pil de 1V ölçmeniz pilin kullanılabilir olduğunu göstermez.şarj aleti alırken 1- şarj süresi 2-şarj kapasitesine bakmak lazım zaten fiyatlarıda buna göre değişkenlik gösteriyor.Birde bazı şarjlı piller kullanılmasada kendiliğinden deşarj oluyor.Öncelikle iyi bir şarj aleti edinip sonra pillerinizi yukarda arkaaşında dediği gibi bir kaç kez doldur boşalt yapıp tekrar deneyin...Ben Sanyo eneloop AA R6 2000mAh piller kullanıyorum 1gb kart doluyor çekimlerde.paylaşmak istedim bilginize teknosada var bu piller...

Tarih: 26 Ekim 2007, 12:39 - İp: 88.***.**3.83
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Tüm arkadaşlarımızı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet Haftasını bu sitede de güzel bayrağımızın renkleri ile kutlamaya davet ediyorum.....

Bu forumlara gösterdiğniz ilginin onda birini gösterseniz yeter....

Tarih: 27 Ekim 2007, 22:44 - İp: 85.***.**1.124
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Arkadaslar' yeni bir pil seti ve sarj mak. aldim ve sorun cozuldu.Cevap yazip bilgi veren herkese tesekkur ederim.

Tarih: 27 Ekim 2007, 23:48 - İp: 88.***.**1.153
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

CUMHURİYET BAYRAMINDA....
SİTEMİZİ BAYRAĞIMIZIN RENKLERİNE BOYUYORUZ...

BÜTÜN AVATARLAR KIRMIZI BEYAZ....
BÜTÜN FOTOĞRAFLAR..
VE BÜTÜN YORUMLAR...

CUMHURİYET HAFTASI BOYUNCA SADECE BAYRAK MEHMETÇİK VE ATATÜRK TEMALI FOTOĞRAFLAR EKLEYECEĞİM...
SARECE ONLARA YORUM YAPACAĞIM...
ÜST BANTTA DA SADECE ONLARI GÖRMEK İSTİYORUM...
AVATARIM KIRMIZI BEYAZ OLMAYA DEVAM EDECEK...

Tarih: 28 Ekim 2007, 01:50 - İp: 85.***.**1.124
  • 1