ulasfoto
ulasfoto (üye)
Samsun / Doğa Fotoğrafçısı

Yeşil Fonda Çekilen Resmi Kesme

selam arkadaşlar yeşil fonda resim çekilip tek tuşla kesme yapılıyormuş bilenler varsa yardımcı olabilirmi şimdiden teşekkürler...

Tarih: 28 Haziran 2006, 12:55 - İp: 85.***.**0.159
adagume
adagume (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

......Dijital Anarchy Primatte Choma key ve birçok versiyonu var.......ve afedersiniz de bi işe yaramaz... Üstelik herşeyden önce Yeşil fonda çektiğiniz fotoğrafların Renk ve WBALANS ını yakalamakta çok zorlanırsınız... Genelde Profesyonelce Işık bilmeyen kullanmayan studyocu arkadaşların başına gelenlerden biri de fotoğrafta meydana gelen yeşilimtrak bir röfle...!!!!!

...... İsterseniz deneyin.. Aynı kişiyi bir tam yeşil fonda hemen ardından da Gri fonda çekin... Makinanızın WB ayarını Tam yapmadıysanız arada çok fark olacaktır...!!!!!!!

.......Not olarak da.. Herkes neden bu kadar işin kolayında...!!!!!!! Bana garip gelen ..... Bir fotoğrafçı için Pshop Tam anlamıyla herşeyi karşılayacak güçte ve Fazlasıyla yeterli... Profesyonel seviyede Pshop ve Tüm özelliklerini kullanan arkadaşlar bana hak vereceklerdir..

Tarih: 19 Eylül 2008, 04:58 - İp: 62.***.**8.67
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

büyüt (1024x768)

Tarih: 19 Eylül 2008, 09:19 - İp: 88.***.**6.29
grafikkopat
grafikkopat (üye)
İstanbul / Amatör

remi5861 ( Cok net ßir Foto ) ßaşka ßir Foto Yokmuydu Stüdyoda ßöle calışmıyorsunuzdur her halde =>}

kusura ßaqma ama komik geldi....

#god_forbid' tarafından 19.09.2008 10:48:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Eylül 2008, 10:47 - İp: 88.***.**7.39
m.belci
m.belci (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

.. neticesi berbat güzel degil arkadaşlar en güzeli kendin kesmen resmi

Tarih: 19 Eylül 2008, 12:51 - İp: 88.***.**9.198
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Bu şekilde fotoğraf çekeceğime gider 5.kattan atlarım daha iyi :-)
Videodan ekran görüntüsü aldığım belli olmuyormu? (üstte ve alttaki siyahlık)
bence asıl senin bu görüntüyü benim çektiğimi düşünmen komiktir vede amatörcedir.
(kusura bakmıyorsun değilmi? "god_forbid")
burada önemli olan istenilen şeyin temin edilmesidir. sonuçta örnek teşkil edecek kadar yeterlidir. daha net bir örnek sen koyda herkes yararlansın benden ancaK bukadar kusura bakmayın.

(1 sıfırdan iyidir)

ekleme:
videoyu indir>>>

#remi5861' tarafından 20.09.2008 02:09:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Eylül 2008, 01:52 - İp: 88.***.**0.63
grafikkopat
grafikkopat (üye)
İstanbul / Amatör

remi5861 stüdyoda calışıyorsan bari gri fonu degiştirde yeşil yapsaydında ekleseydin temini bölede ederdin =>} ama ben isterken videodan ordan burdan netten siteden alın die ßelirtmedim =>}

kendi yeşil fonda cektiginiz bir fotograf dedim =>} puhahahha birde ßana kalkmışın yok video oldugu belli degilmi bilmem ne vs.. die laf ittirmeye calışıyorsun ( kusura ßakmıyorsun dimi ) aptalca yorum yapmışın neyse ßence kapatalım bu konuyu boşu boşuna tartışma olmasın =>}

Tarih: 20 Eylül 2008, 09:23 - İp: 88.***.**7.59
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

öylesine denk geldiğim bir forumda arkadaş imzasına şöyle yazıyordu.
GÖLGEMLE BİLE POLEMİĞE GİRMEM şimdi daha iyi anlıyorum ne demek istediğini...
Bardağın hep boş tarafını görenlere...

Tarih: 20 Eylül 2008, 16:25 - İp: 88.***.**7.140
lostcity
lostcity (üye)
İzmir / Amatör

#lostcity' tarafından 20.09.2008 21:13:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Eylül 2008, 18:56 - İp: 85.***.**8.109
muharrem13
muharrem13 (üye)
Bitlis / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşim istedığin program bende var ama hiç güzel değil bir arkadaş premettin ismini değiştırerek piyasaya para ile satıyodu isminide studyo exstıra birakmişti nasil kullanılacak diyede bir video hazırlamiş milletı kandırıyodu kullanımi ise photosohp 7 olmasi gerek yeşil fon olmasi gerk ve yeşil fon oluncada iz birakıyo kesim olan yerlerde bınevı patlatıyo ve hıc kımse memnun değil sana tafsiye etmek bildiğini oku derım istıyosan yollayayım bak saygilarımla [email protected]

#muharrem13' tarafından 20.09.2008 21:13:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Eylül 2008, 21:03 - İp: 88.***.**7.155
ustakim
ustakim (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sayın baylar ,fotografın temel kurallarını dahi öyrenmeden fotografcılık mesleyini yapmaya calışınca meslek bugünkü durumuna geldi. arkadaşlarımız ışığı kullanmayı beceremeyince flaş kötü der yada makina yaramazdır, kullanmayı beceremedim demezde yeşil fon yaramaz der.Önce yeşilin tonu kullanılan kumaşın niteliyi,santimetredeki ilmik sayısı, ışığı ne kadar geri döndürdüyünü öyrenmeden ,incelemeden ,doğru aydınlatmanın nasıl yapılacağını bilmeden ; Yeşilfon ve primatte için yaramaz diyen arkadaşlar ,HODRİ MEYDAN daha temizve Daha hızlı dekupe yapana bilgisayarımı hediye EDİYORUM. Tembellik edeceyinize öyrenmek için uğraşın. Ustayı usta yapan alıştırmadır.(alman atasözü)

Tarih: 21 Eylül 2008, 01:34 - İp: 88.***.**3.60