syko
syko (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Yardım Edin Lütfen....

öncelikle herkese meraba ben bi konuda görüşünüzü almak istiyorum.genellikle portre fotoğraflarda ten istediğim rengini yakalayamıyorum.sitede yapılan çalışmaları takip ediyorum.çokta hoşuma gidiyo.acaba bu ten rengini yakalamak için ayrı bir program mı kullanıyosunuz yoksa tamamen iş fotoshop ustalığına mı dayanıyor.beni bilgilendirirsenin sevinirim....şimdiden tşkler..

Tarih: 1 Ocak 2007, 21:25 - İp: 88.***.**8.36
steve
steve (üye)
Kocaeli / Meraklı

bence photoshop

Tarih: 1 Ocak 2007, 21:29 - İp: 85.***.**6.184
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

Ben de ten rengini tutturmakta zorlanıyorum. Ama tabi ki photoshop.

Tarih: 2 Ocak 2007, 13:02 - İp: 85.***.**5.188
theater
theater (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Sevgili dostum, photoshop sınırları zorlayan bir program, yeter ki ustaca kullanmayı bil...

Tarih: 2 Ocak 2007, 13:26 - İp: 212.***.**0.50
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

avatarınızın altında yazdığı gibi, stüdyo fotoğrafçısı olduğunuzu varsayıyor....

Çekimi mükemmelleştirmezseniz.. sonradan yapacağınız müdahelelerle renk derinliğini harcarsınız.. RAW çekim yaparak, bunu bir nebze telafi edebilirsiniz..

En başta yapmanız gereken:.. renk ısısı konusunda kendinizi geliştirip, doğru çekim yapmanız..

Aynı konuyu çekim teknikleri bölümüne açıp, http://img170.imageshack.us vasıtası ile örnek fotoğraf eklerseniz, daha derin açıklamalarla cevap bulacaksınız..

Tarih: 2 Ocak 2007, 13:45 - İp: 85.***.**5.94
syko
syko (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

soruma cevao veren herkese çok teşekkürler

Tarih: 2 Ocak 2007, 20:43 - İp: 88.***.**5.93
sancar_
sancar_ (üye)
Kayseri / Firma

slm evvela çektiğiniz sistem analog yada digital her neyse burdan başlayın işi photoshopa bırakmayın digitalle çekiyorsanız white balance ayarına dikkat edin gerisi photoshopa kalmış

Tarih: 3 Ocak 2007, 10:10 - İp: 81.***.**4.164
okankande
okankande (üye)
Balıkesir / Stüdyo Fotoğrafçısı

öncelikle merhaba bence sorunun cevabı tamamen ışık ışığın yetersiz ise photoshopun yapabileceği fazla bir şey yok mutlaka photoshopta düzeltmeleri yapabiirsin ama ışığna ve makinanın ayarlarına bir göz atmanı tavsiye edebilrim

Tarih: 3 Ocak 2007, 17:35 - İp: 88.***.**7.106
systemxxx
systemxxx (üye)
Ankara / Amatör

bence dostum hersey photoshop ta bıtıyo fotoları pc ye yukledıkten sonra kesınlıkle uzrınde oynama yap derım zaten sıtede gormus oldugun fotoların hepsınde oyna yapılıyor
ıyı calısmalar
sorularınız ıcın
[email protected]

Tarih: 5 Ocak 2007, 00:51 - İp: 88.***.**3.212
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

dijital müdaheleye, evet .. ancak, çekimlerinizi iyi seviyeye getirmezseniz.. diğerlerinin arkasında kalmanız, muhtemel..

fotoğrafı, başka konulara yüklemiştim.. 20d ile stüdyoda çekildi, kesit almak haricinde hiçbir müdahele yapılmadı..

Tarih: 5 Ocak 2007, 11:53 - İp: 85.***.**8.80
aksamci
aksamci (üye)
Bartın / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşım ilk önce çekim iyi olması gerek yukarda bazı arkadaşlar bunu sölemişler zaten ama önemli olan iyi bir çekim onu yakaladığın zaman çok küçük müdahele yaparsın photoshopta o kadar.ışık ayarlarını ve makinan dijitalse white balance ayarlarını yap nasıl dersen kurcalayarakyapıcaksın deneme yanılma metodu bu kadar sonunda iyi neticeyi bulursun hadi herkese kolay gelsin.

Tarih: 5 Ocak 2007, 13:43 - İp: 85.***.**1.38
  • 1