cem_metin
cem_metin (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Siyah - Bayaz Renkliye Çevirme

SLM
ARKADAŞLAR
siyah beyaz fotoğrafları renliye çevirirken baya zorlanıyorum bu işin bir kısa yolu varmı ?
ilgilenirseniz sevinirim

Tarih: 8 Kasım 2004, 17:27 - İp: yok
ercii
ercii (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

slm.hangi yolla renklendiriyorsun?farkli yollar kullaniyorum.paylasabilirim...

Tarih: 22 Kasım 2004, 15:28 - İp: yok
alikurum
alikurum (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

KISA YOLU YOK.BASİT YOLU VAR. RENKLENDİRMEK İSTEDİĞİN BÖLGEYİ SEÇİM ALANI OLUŞTUR.CTRL-U YA BAS.KARŞINA ÇIKAN PENCEREDEN COLORİZE YE BAS.İŞTE BU KADARRRR

Tarih: 22 Kasım 2004, 16:20 - İp: yok
queen
queen (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

fotoğrafı önce desature yap tam siyah beyaz olsun. teni seçip önce color balance ile en uygun hale getir. gerekiyorsa hue den dahada düzelt. elbise ve fonlar için brush tool'u softligt modunda kullanarak seçtiğin renkte boya. taşmalar olursa history palaetinde önceki yaptığın boyamayı işaretleyerek geri dönüşler yap. umarım anlatabilmişimdir.

Tarih: 23 Kasım 2004, 15:07 - İp: yok
tsunamic
tsunamic (üye)
Ankara / Meraklı

Sanırım zorlandığın nokta seçim yapmak ki ışın külfetli kısmı da burası zaten. Seçim alanı oluşturmak için path kullanırsan çok rahat edersin. Path çok kullnışlı bir yöntem ama brushlarla aran iyiyse maske kullanmanı tavsiye ederim.

Tarih: 24 Kasım 2004, 10:24 - İp: yok
xwindx
xwindx (üye)
Karabük / Stüdyo Fotoğrafçısı

iyi bir netice almak istiyorsan kişinin yüzünü dudağını elbisesini takılarını parçalamalısın tek tek renklendirmek iyi sonuçlar veriyor uzun bir yol ama en güzeli yakalamak uğraş gerektiriyor

Tarih: 5 Aralık 2004, 23:52 - İp: yok
digiworld
digiworld (üye)
Giresun / Stüdyo Fotoğrafçısı

peen tool ile renlendirecegin alanı seç feather 15-30 arası ver
ctl+u yada color balance ile renk ver göreceksin işe yarıyo
olumlu sonuç alman için tek tek kıyafetlerini yada takısı varsa onları ayrı ayrı reklendiriyorsun

Tarih: 20 Aralık 2004, 12:22 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

arkadaşlar söylenenlerin hepsini bende yapıyorum ama gerçek renklere bir türlü kavuşmuyor yani yaptığım çalışmayı beğernmiyorum bana çok yapay geliyor sonradan renklendirme yaptığımı bildiğim için psikolojik olsa gerek hani siz fotomontaj yaparsınızda başkası anlayamaz ama size çok yapmacık gelirya ondan herhalde

Tarih: 20 Aralık 2004, 13:51 - İp: yok
berkoo
berkoo (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşım renklendirmenin en profesyonel yöntemi görüntüyü desaturee haline getirdikten sonra fotoshopun image menüsünden adjustments ordanda variatıons menüsüne gir fine coarse opacit çubuğunu bire getir renkler üzerinde oyna istediğin renklere yaklaştığında color balance selestive color veya diğer renk seçeneklerinden faydalan görüceksin iyi bir sonuç yakalayacaksın not: renklendirmek itediğin alanları tek tek seçmeni öneririm

Tarih: 25 Aralık 2004, 11:58 - İp: yok
  • 1