incsoft
incsoft (üye)
Ankara / Amatör

Resimleri Kesip Manzaralara Oturtma

Resimleri bir yerden alıp herhangi bir manzaraya gerçekçi bir şekilde koymak için photoshopda hangi aşamaları uygulamamız gerekli arkadaşlar..

Fotoğrafcılar resimleri öyle bir şekilde kesiyorlarki hiç kesilmişmi belli değil ben Photosopda Extract yöntemiyle kesip manzaralara koymama rağmen hiç gerçekçi olmuyor.

Arkadaşım bir ışığın altına resmi koymuş ışığın gölgesi resme yansımız nasıl yapmış anlamadım.

Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var.

Teşekkürler..

Tarih: 11 Ağustos 2007, 01:02 - İp: 88.***.**0.27
overmars
overmars (üye)
Bursa / Amatör

kardeş güzel bi konuya değinmişsin benimde en çok yampmak istediğim bu ama maalesef bende yapamıyorum bir fotoğrafçı arkadaşımız bu konuda bizi bilgilendirir inşallah saygılar.

Tarih: 11 Ağustos 2007, 13:23 - İp: 88.***.**9.8
eskiacik
eskiacik (üye)
İstanbul / Amatör

Ben de bu konuyla ilgili topic acmayı dusunmustum..
Bunun icin 7-8 yontem var ama acaba en kolay ve en kullanışlı hangisi?
Studyo fotografcılıgı yapan arkadaşlar hangi yontemi kullanıyorlar?

Tarih: 11 Ağustos 2007, 20:27 - İp: 88.***.**7.95
overmars
overmars (üye)
Bursa / Amatör

çok teşekkürler allah razı olsun eskidosten azından konuya bunca arkadaş bakmış sadece sen cevap yazmıssın ilgin ve alakana teşekkürler saygılar bol fotoğraflı günler hayırlı işler

Tarih: 16 Ağustos 2007, 13:59 - İp: 88.***.**4.68
soner_01
soner_01 (üye)
Adana / Amatör

tskler eski dost ama ufak ufak anlatsaydın be

Tarih: 16 Ağustos 2007, 14:05 - İp: 85.***.**2.55
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

arkadaşlar uygulamalı olarak görmeniz gerekir ve eski dostun dediği gibi 1-2 saat sürer öğrenmeniz, tabi bundan önceki dekupe vesaire işlemlerini yapabiliyorsanız 1-2 saat yoksa photoshopta epey bi çalışmanız gerek.

1- dekupe ettiğiniz fotoyu manzara resminin üzerine koyduktan sonra ışık açılarını denk getirmeniz gerekli

2- kesilen fotonun kenarlarını yumuşatarak alttaki fona yedirmeniz ve geçişi sağlamanız gerekli

3- iki fotonun tonlamalarını aynı yapmanız gerekli

tüm bunlar için biraz çalışmak lazım ama dediğim gibi bilen birinin yanında uygulamalı yapmak en sağlıklısı

ya da photoshop kitapları var
ondan edinirseniz epey faydası olur...

Tarih: 16 Ağustos 2007, 14:19 - İp: 81.***.**3.185
soner_01
soner_01 (üye)
Adana / Amatör

tskler eskidost devamını bekliorus

Tarih: 16 Ağustos 2007, 14:56 - İp: 85.***.**5.206
  • 1