candyyyy
candyyyy (üye)
İstanbul / Meraklı

Reklam Ve Medyada???sınav Sorumdu..

reklam ve medyada fotoğrafın yazıdan daha baskın olmasının sebebi nedir? ben sınavda güzel bi şekilde anlattımm acaba siizin fikirleriniz ne olabilir??...

Tarih: 14 Haziran 2007, 18:49 - İp: 85.***.**3.150
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Fotoğrafın yazıdan Baskın OLmasının Sebebi Fotoğrafın Olayı AnLatışıdır.. Yani Fotoğrafdaki Kompozisyondur.

ÖyLe ÇaLIşmaLar Vardırki açıkLamaya BiLe Gerek Duymaz, Duygu Ve Düşünceyi hazırLadığın FotoğrafLa İnsanLara AnLatmak..

RekLam çaLışması İse şampuan RekLamı MeseLa TV'ye Bakman YeterLidir. Şampuan Ve güzeL Bir Bayan Çok CanLı ParLak (Detay Hat Çok ÖnemLi) saçLar Vardır Şampuan RekLamı Olduğunu AnLatır Yani Şampuan'ın KaLitesini Gösterir..

Yada Başka Bir Ürün MeseLa BiLgisayar BiLgisayara F16 KanatLarını Takıp ÇeLik'Le KapLarsın Hızını Ve SağLamLığını anlatabiLirsin.. BiLgisayar Yaparsanda Macintosh'u Yap

Hadi KoLay GeLsin SaygıLarımLa.

Hız Ve SağLamLık 10 Numara.. ısırıLmış ELma Koysan BiLe Herşeyi AnLatır bu Arada Mac RekLamı Yaptım

Tarih: 14 Haziran 2007, 19:07 - İp: 88.***.**1.214
z_yazgan
z_yazgan (üye)
İzmir / Meraklı

şip şak kadeşe bende katılıyorum amaç yazıda uzun anlatmaktansa bir çok cümlenin anlattığını tek bir resimde anlatmak

Tarih: 14 Haziran 2007, 19:51 - İp: 88.***.**4.224
candyyyy
candyyyy (üye)
İstanbul / Meraklı

hımmmmmmm..

Tarih: 15 Haziran 2007, 00:58 - İp: 85.***.**3.150
candyyyy
candyyyy (üye)
İstanbul / Meraklı

kimsenin bi fikri yokk sanırım yada yazmayaa üşeniliorrr

Tarih: 15 Haziran 2007, 23:35 - İp: 85.***.**3.150
aykuts
aykuts (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyelik İptal Edilmiştir.

Tarih: 27 Haziran 2007, 04:36 - İp: 88.***.**7.93
12punto
12punto (üye)
Ankara / Meraklı

herhalde organik bir temeli var ve algılarımızla ilgilidir.yani görsel uyarıcılar yazılı metinlere göre daha kolay algılanır.en basit anlamıyla bile okumak bir "iştir" ama herkes "görebilir".bir sağlık sorunu olmadığı sürece herkes göreebilir ve uygun bir fotograf verilmek istenen mesajı hemen aktarabilir.hangi firmanındı şimdi unuttum ama
bir reklamda ata fotoşopla zebra çizgileri çekmişlerdi ve ürünün orjinalliğini yansıtmak istemişlerdi.güzel bir gazete reklamıydı.hiç olmazsa dikkat çekip okunmasını sağlıyordu.
herşey bir tarafa soru güzelmiş,hiç olmazsa karadenizden egeye göçerken balık en iyi nerde yakalanır sorusu değil-şu anda uğraştığım soru-

Tarih: 27 Haziran 2007, 14:58 - İp: 88.***.**5.69
aykuts
aykuts (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyelik İptal Edilmiştir.

Tarih: 27 Haziran 2007, 19:35 - İp: 88.***.**9.187
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

insanların gorsel hafızalarının daha gelişmiş olması bir neden olabilir..
fotograf kişinin bilinçaltına ve algısına etki etmede en kolay yontemdir..reklamın amacıda en kısa surede en fazla farkındalık yaratmak olduguna gore bunu yazıyla degilde fotografla yapmak cok daha mantıklı..

Tarih: 27 Haziran 2007, 19:40 - İp: 88.***.**7.190
aykuts
aykuts (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyelik İptal Edilmiştir.

Tarih: 27 Haziran 2007, 19:50 - İp: 88.***.**9.187
candyyyy
candyyyy (üye)
İstanbul / Meraklı

kaçmadım aRKAdaşlar kaçmadımm 1 kaç gündür doğru düzgünn siteye bakamadım işlerim vardı ama cevaplarınız ve ilginiz için gerçekten teşekkür ederimmm..

Tarih: 2 Temmuz 2007, 13:04 - İp: 85.***.**3.230
  • 1