kaansoy
kaansoy (üye)
Samsun / Amatör

Ps da Renk Filtreleri

selam arkadaşlar.sorum şu.
fotoğraflık bir an yakaladım.Ama kırmızı renkteki filtre yi kullanmam lazım fotonun güzel olması için (yada başka renkte). O da ne, yanımda kırmızı renkli filtreyı getirmemişim.Fotoğrafı filtresiz çektim.Bilgisayarıma yükledim.Photoshopu açtım.
Bu fotoğrafa kırmızı filtreyi photoshopta ekleyebilirmiyim.Çekimde filtre kullanmakla sonradan photoshop ta filtre eklemek arasında görüntü farkı olur mu.Photoshopta renkli filtreler nasıl uygulanır..Örnekli anlatırsanız sevinirim.

Tarih: 7 Mart 2007, 14:57 - İp: 88.***.**1.184
ertansg
ertansg (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

çektiğin fotonun üzerine aynı boyutta bir kırmızı layer aç opacitisi ile oyna veya layer yazısının hemen yanındaki modları değiştir örneğin screen i seç bak bakalım neler oluyor tabi kırmızı veya başka renkte bir layer açmış olacaksın

Tarih: 7 Mart 2007, 22:13 - İp: 81.***.**7.251
kaansoy
kaansoy (üye)
Samsun / Amatör

İlginiz için teşekkürler ama ben yeterince tatmin olmadım bu cevaptan.
Filtreler hakkında pek bilgili değilim ama bu yaptığımız sanki objektife takılan filtrelerin verdiği etkiyi vermiyor gibi.Yada mesela eklediğimiz renkli layerın opacity si ile oynamak fotoğrafın netliğinde kayıplara yol açıyor gibi.screen moduda aynı şekilde.
Acaba başka bir yolu olabilir mi???

Tarih: 8 Mart 2007, 08:41 - İp: 88.***.**4.148
kaansoy
kaansoy (üye)
Samsun / Amatör

photoshop cs2 yi yükledim az önce.Orada image=>adjustment=>photofilter menüsünde bu yukarıda sorduğum şeyi yapabiliyoruz galiba.bir bilen yardım etsin yahu

Tarih: 8 Mart 2007, 14:44 - İp: 88.***.**4.148
seridar
seridar (üye)
İzmir / Amatör

mrb arkadasım en son dedigin gibi image=>adjustment=>photofilter menüsünden filtre ekleyebilirsin

Tarih: 8 Mart 2007, 17:58 - İp: 88.***.**5.174
  • 1