kalecolor
kalecolor (üye)
Kayseri / Firma

Photoshopta Türkçe Karakter Sorunu.

Arkadaslar ben türkçe karakter ekledigim halde photoshopta yazı yazarken türkçe karakterleri yazamıyorum..bunun sebebi ne olabilir acaba..Ç Ş Ğ Ü ı gibi karakterler yazılmıyo..yardımcı olursanız sevinirim ..hayırlı işler..

Tarih: 25 Nisan 2008, 14:50 - İp: 88.***.**9.31
cngzozdmr
cngzozdmr (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

kardeş Photoshopta Yazacağın yazıları not defterine yaz kopyala ve p.shopa yapıştır ok kolay gelsin...

// Mc_Decline...

Tarih: 14 Eylül 2008, 18:50 - İp: 88.***.**7.66
cemmalakka
cemmalakka (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşlar sorun sadece sağ alt tarafta (tr)-(en) dil kısaltmaları var photoshop açıkken en ise i,ü,ö,ç harfleri . , : gibi karakterlerde çıkıyo photoshop açıkken tr yazmıyosa en yazıyosa deiştirin tr yapın ama photoshop masaüstünde açıkken yapın dier türlü değişmez şimdiden kolay gelsin

Tarih: 17 Eylül 2008, 13:51 - İp: 85.***.**6.183
adagume
adagume (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

........Şimdi arkadaşlar word de yazıp yapıştırmak walla çok komik Geldi kusura bakmayın.....!!!!

........Siz En Güzeli ;

____ Denetim Masasından > Bölge ve Dil Seçeneklerinden > Metin Hizmetleri ve Giriş Dilleri Tag ına Tıklayıp ;

____ Oradaki Yüklü Hizmetler Alanında Görünen 2 Klavyeden ABD Standartını Seçip Sonra Kaldıra Tıklarsanız Sorun Kökten Çözülür...!!!!! Yani İşletim sisteminizde yalnızca Türkçe Q Klavye desteği ve Türkçe Dili Seçili olacak...!!!!!!

..........Bilginize...!!!!

Tarih: 19 Eylül 2008, 05:07 - İp: 62.***.**8.67
sancar_
sancar_ (üye)
Kayseri / Firma

ilk yapmanız gereken pc nizde denetim masasına girip bölge ve dil seçeneklerinden ingilzce abd yi kaldırmak olmalı tr türkçeyi bırakın sorununuz çözülecektir

Tarih: 21 Ekim 2008, 18:19 - İp: 88.***.**7.134
h33y
h33y (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar herkes yanlış bilgiler veriyor doğrusu şudur aşağıdaki adımları izleyin Freehand vb. çizim programlarındada işe yarar Photoshop dahil olmak üzere...

Başlat / Çalıştır a gel
Regedit yaz
Aşağıdaki yolu izle
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Nls\CodePage] bölümünü bul
"1252"="c_1252.nls" bölümünü ara ve "1252"="c_1254.nls" olarak değiştir.

Bukadar teşekkür için fan sayfamı begenebilirinz
http://www.facebook.com/B52Grup

Tarih: 28 Şubat 2013, 18:43 - İp: 62.***.**8.101
lightingturkey
lightingturkey (üye)
Kilis / Amatör

arkadaşlar herkes yanlış bilgiler veriyor

arkadaşım ne içtiysen bana da ver bi kadeh

bu sorunun çözümünü ben bölgesel dil ayarlarından türkçe dışındaki dilleri kaldırırak buldum. bu çözüm sorunsuz çalışmaktadır. aynı yola giden birkaç çözüm varken radikal bir şekilde şu yanlıştır demek saçma oluyor.

Tarih: 28 Şubat 2013, 18:50 - İp: 176.***.**9.49
h33y
h33y (üye)
İstanbul / Amatör

kardeşim 9 yıllık grafikerim ben tamam sen yapmıs olabılırsın fakat her bılgısayarda karakter sorunu olmuyor bazen dil bölgesinden kaldırmakta fayda etmıyor bu sorun dırek bunun cozumudur regeditten bu senın yaptıgına dırek mudahale edıyor biraz incelersen

Tarih: 28 Şubat 2013, 20:04 - İp: 62.***.**8.101
kamikkazet
kamikkazet (üye)
İstanbul / Firma

sen bi bilgisayara format at düzelir

Tarih: 1 Mart 2013, 07:57 - İp: 85.***.**0.18