emrecan1983
emrecan1983 (üye)
Amasya / Özel Gün Fotoğrafçısı

Photoshopta İşliyorum Ama Baskıda Kırmızı Yoğun Çı

merhaba fotoğraflarımı kendim işleyip tasarımını yapıp albüm firmasına yolluyorum.karşılaştığım sorun şu şekilde ustalar.Fotoğrafı kendi bilgisayarımda işliyorum hiçbişey yok renkler felan çok güzel,hatta bir tonda açık yapıyorum.Fakat baskı bir geliyor benim cam gibi yüzlerim kırmızı tonda ve karanlık geliyor.bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim .iyi çalışmalar şimdiden.

Tarih: 20 Mart 2018, 16:44 - İp: 193.***.**4.233
sphynx
sphynx (üye)
İstanbul / Amatör

Monitörünüz nedir marka model?

Tarih: 21 Mart 2018, 00:46 - İp: 85.***.**5.3
emrecan1983
emrecan1983 (üye)

merhaba monitör asus vp228 21,5 inc modeli

Tarih: 21 Mart 2018, 10:58 - İp: 193.***.**4.233
rgbss
rgbss (üye)
Tokat / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba bu konuda size yardım edebilecek baskı yaptırdığınız firmadır. ama öncelikle pc nizde rgb de mi veya cmyk damı çalıştığınız önemli. pc nizde rgb ile çalışıyorsanız baskıya girmeden frontpanch yaptırtmamanız bu sorunu çözebilir. yani baskıya girerken renk tonları ile oynanmasın veya otomatik renk tanımlaması yapılmasın. ve son olarak baskı makinasının renk kalibrasyonu ile pc ekranınızın renk kalibrasyonu nu uygun hale getirmeniz ve pc monitörünüzün renk sıcaklığını kontrol ediniz. 6300 9600 video gibi ayar ı mevcuttur bunlarda renklerin değişiminde oldukça büyük rol oynar. renk sıcaklığını baskı makinası ile monitörünüzün renk sıcaklığı aynı olmalı

Tarih: 2 Nisan 2018, 14:34 - İp: 85.***.**6.32
emrecan1983
emrecan1983 (üye)

firmayla konustum srgb de çalışmamı söyledi.yeni albüm tasarımında srgb ye geçtim bakalım.önceden rgb idi.
firmaya eğer koyu yada açık olursa müdahale etmesini söyledim onlarda zaten biz özel istek dışında tüm baskıya giren fotoğraflara baskıda müdahale ediyoruz dediler.çalıştığım firma cihan albüm.
test fotoğraflarını cihan albüm yolladı bende ona göre biraz ayar yapmaya çalıştım işte parlaklığı biraz daha düşürdüm felan.ama ekran kalibrasyonu yaptırmayınca bu sorunlarla karşılaşacagız demek ki.
monitörün renk sıcaklığına gelince onu nereden ayarlayacağım daha doğrusu hangi menüden ? windows 10 kullanıyorum eğer monitörden hariç bi yerden yapılıyorsa hangi menü acaba? verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Tarih: 4 Nisan 2018, 21:50 - İp: 88.***.**3.74
  • 1