feris
feris (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Photoshopta Eksik Gördüğünüz Yönler

BEN PHOTOSHOPTA EN ÇOK SEÇİLİ OLAN ALANIN OPACİTY DEĞERİNİN DÜŞÜRÜLEMEMESİNİ EKSİKLİKOLARAK GÖRÜYORUM.ÖRNEĞİN İKİ LAYER DA ÇALIŞIRKEN ÜSTTEKİ LAYER IN OPACİTY SİNİ DÜŞÜREBİLİYORSUNUZ.FAKAT AYNI LAYER DA SEÇMİŞ OLDUĞUNUZ KÜÇÜK BİRALANIN OPACİTY SİNİ DÜŞÜREMİYORSUNUZ.İLLAKİ LAYER OLMAK ZORUNDAMI?

Tarih: 22 Ocak 2004, 17:12 - İp: yok
ersin
ersin (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Hayrola Thomas Knoll un tahtina gozmu diktin !!! yani ben soruna anlam veremedim tek layerin varsa opacity degerini dusurmenin anlami ne , zaten tek layer varsa onun alti sadece transparentdir eehh hic bir anlami yok o zaman opacity niye kullaniyoruz genelde ya verdigimiz bir effectin yada bir alt layerde ne varsa karistimak icin bilmem anlatabildimmi !!!! Bence Photoshopun en buyuk eksigi aklimizdan gecenleri okuyamamasidir!!!

Tarih: 22 Ocak 2004, 22:42 - İp: yok
feris
feris (üye)

ben anlamsız yazılar yazmayı çok severim üstadlar bilir.

Tarih: 24 Ocak 2004, 09:28 - İp: yok
fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

kpt iyibilen varmıu?

#fotoser' tarafyndan 30.09.2005 21:00:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Eylül 2005, 20:59 - İp: yok
tamerahmet
tamerahmet (üye)
Yurtdışı / Amatör

feris bende sana katılıyorum ama cokda buyuk bir eksiklik değil bence sonucta secimi yaptıktan sonra ikinci layer ı olusturmak cok vakit almıyor.

Saygılar..

Tarih: 30 Eylül 2005, 21:02 - İp: yok
tamerahmet
tamerahmet (üye)
Yurtdışı / Amatör

" class="img-fluid" />

Tarih: 3 Ekim 2005, 16:17 - İp: yok
feris
feris (üye)

yapmak istediğin uygulamaya göre değişir bence.ben yapmak istediğime hızlı ulaşmak isterken tesadüfen buldum.ayrıca çoklu bir layerda çalışıyordum.sana şöyle anlatayım,2 layer ın var.1. layer da fon un var 2 . layerda gelin damat.gelinliğin üzerine geldin bir yeri seçtin burayı silebiliyorsun fakat aynı şeyi opacity i düşürerek yapamıyorsun.

Tarih: 9 Ekim 2005, 17:51 - İp: yok
tamerahmet
tamerahmet (üye)
Yurtdışı / Amatör

ya tamma anladımda secimi yaptıgın yeri layer den ayırıp yeni bir layer olusturarak op. dusurmen en fazla 5 saniyeni alıyor haklısın bi yonden ama o kadar da abartılacak bir eksiklik değil bence genede gorusune saygım var kusura bakma belki ben yanlıs dusunuyorum.

Saygılar..

Tarih: 9 Ekim 2005, 23:08 - İp: yok
tamerahmet
tamerahmet (üye)
Yurtdışı / Amatör

feris msn adresin varsa ordan goruselim istersen tabi sadece bu konu hakkında değil tabi eklemek istersen benimki

[email protected]

Tarih: 9 Ekim 2005, 23:10 - İp: yok
tamerahmet
tamerahmet (üye)
Yurtdışı / Amatör

cümle biraz kopuk olmus idare et artık

Tarih: 9 Ekim 2005, 23:11 - İp: yok
feris
feris (üye)

burda saçma sapan tartışmalara neden olmak gibi bir niyetim yok, ben sadece fikrimi söyledim.sizin eksik gördüğünüz bir yön yoksa, zaten tartışılacak bi konu yokki.

Tarih: 11 Ekim 2005, 17:44 - İp: yok