mustii
mustii (üye)
Samsun / Doğa Fotoğrafçısı

Photoshop’ Ta Rutuş

sizce resmi rötüşlarken baskı formatında olması şartmı?yani mesela bir 18x24 resimi rötuşlarken ilk haliyle rötüşlamamın bi sakıncası var mıdır?bana phtoshopta profosyönel birisi yardımcı olursa sevinirim..

#mustii' tarafından 11.11.2004 09:49:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Kasım 2004, 09:51 - İp: yok
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

her zaman için ilk boyutta yapmak daha avantajlı.Küçülterek de yapılabilir ama büyüterek yapınca resimde bozulmalar meydana geliyor

Tarih: 11 Kasım 2004, 14:55 - İp: yok
espirili
espirili (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

evet arkadaş haklı bu konuda

Tarih: 11 Kasım 2004, 23:40 - İp: yok
tsunamic
tsunamic (üye)
Ankara / Meraklı

Bu resmi nerede kullanacığına bağlı eğer resmi baskıya vereceksen baskı ebadında, webde kullanacaksan o ebatta rötüş yapman son halini görebileceğin için daha faydalı olacaktır..

Tarih: 17 Kasım 2004, 16:06 - İp: yok
kadirr
kadirr (üye)
Balıkesir / Stüdyo Fotoğrafçısı

ban göre kadraj almadan rutuş yaparsan daha sağlıklı netice alısın kadraj aldıktan sonra fotoğrafın çözünürlügü azaldığı kadraj almadan rutuş yaparsan daha güzel olur

Tarih: 1 Ocak 2005, 20:54 - İp: yok
queen
queen (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

ben kadrajı fotoğraf çekim işinde bitiriyorum. çok mecbur kalmadıkça çektiğim fotoğrafı croplamıyorum ki çözünürlüğünden kaybım olmasın. ve bütün işlemleri bu çözünürlükte yapıp sonradan baskı boyutu ve çözünürlüğünü ayarlıyorum. arşivimede ilk çektiğim boyutta koyuyorum. ilerde nasıl kullanacaksam o şekilde boyutlandırıyorum. bana göre en doğrusu bu.

Tarih: 12 Ocak 2005, 17:58 - İp: yok
korsan_01
korsan_01 (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

kerkesin kullandıgı rutuş programı varya hani çok meşhur olan.. Haa işte sende onu kullan SÜÜÜPPPPPPPPPER..olur

Tarih: 28 Ekim 2005, 21:58 - İp: yok
benbemsen
benbemsen (üye)
Çanakkale / Stüdyo Fotoğrafçısı

ARKADAŞLAR HER ŞEY İYİDE BİR ŞEYİ ATLIYORSUNUZ FOTOĞRAFI HAM HALİYLE RÖTÜŞLEMEK EN DOĞRUSU AMA AZ VE ÖZ RÖTÜŞÜ UNUTMAYALIM

Tarih: 29 Ekim 2005, 17:54 - İp: yok
  • 1